Ekipler Yolu Açtı, Hastaya Ulaşıldı

10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

 HAKKARI’nin yolu kardan kapalı Çaltıkuru, Ağaçdibi köylerinde rahatsızlanan Leyla Çiftçi (19), ve Nesrin Turan saatlerce süren yol açma çalışmalarının ardından hastaneye ulaştırıldı.

Hakkari’de etkili olan kar yağışı birçok köy yolu gibi merkeze 60 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 800 rakımlı Çaltıkuru köyünün yolunu da ulaşıma kapattı. Köyde rahatsızlanan Leyla Çiftçi’nin yakınları 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi. Ancak yolun kapalı olması nedeniyle köye sağlık ekipleri gidemeyince, İl Özel İdaresine bağlı Şantiye Şefliği karla mücadele ekipleri yolu açmak için seferber oldu. Kar yağışı ve tipiye rağmen güçlükle ilerleyen ekipler 2 saat sonra köyün yolunu açarak sağlık ekiplerinin hastaya ulaşmasını sağladı. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu köye giden ekipler, gribal enfeksiyon nedeniyle rahatsız olan Çiftçi’yi, Hakkari Devlet Hastanesi’ne ulaştırarak tedaviye alındı. Abla Tuğba Çiftçi, kardeşini hastaneye götüren 112 ve karla mücadele ekiplerine teşekkür etti.

Başka bir hasta

Hakkari’de etkili olan kar yağışı nedeniyle 111 köy ve 241 mezra ile ulaşım kesilirken, kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Ağaçdibi köyü yolu da ulaşıma kapandı. Köyde beyin damarlarındaki tıkanıklık nedeniyle rahatsızlanan Nesrin Turan’ın yakınları 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi. Ancak yolun kapalı olması nedeniyle köye sağlık ekipleri gidemeyince, İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri yolu açmak için seferber oldu. Kar yağışı ve tipiye rağmen güçlükle ilerleyen ekipler, 2,5 saat sonra köyün yolunu açarak, sağlık ekiplerinin hastaya ulaşmasını sağladı. Yolun açılmasıyla Nesrin Turan, ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

İş makinesi operatörü Hamit Altun, İl Özel İdaresi  ekipleri olarak kapalı olan köy ve mezra yollarını açmak için gece- gündüz demeden çalıştıklarını, Ağaçdibi köyünde rahatsızlanan bir hastanın ise yolun açılmasıyla birlikte sağlık ekipleri tarafından hastaneye ulaştırıldığını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN