Antrenörler Erzurum’da Ter Döküyor

18 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İkinci kademe boks antrenör kursa Erzurum’da yapılıyor. 14 günlük kursa 94 antrenör katılıyor.

Nurullah PALA/PUSULA

Türkiye Boks Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen 2. Kademe Boks Antrenör Kursu, tüm hızıyla sürüyor. Teorik bilgileri Yakutiye Gençlik Merkezi’nde alan kursiyerler, uygulama antrenlarını Palandöken Spor Salonu’nda yapıyor.

Erzurum GSİM’nin ev sahipliğini yaptığı 2. Kademe Antrenör Kursu’na Türkiye’nin değişik illerinden 94 kursiyer katılıyor. Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından teorik dersler alan kursiyerlere, Gürkan Sönmez ile Nuri Eroğlu uygulama eğitimi veriyor.

Oldukça yoğun geçen kursa katılımın yoğun olması başta Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç olmak üzere federasyon yönetimini ve yetkilileri sevindirdi.

Antrenörlere moral yemeği

Buğra İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Nihat Buğra 2. Kademe Boks Antrenör Kursuna katılan kursiyerlerin onuruna Salon Asya’da moral yemeği verdi.

Erzurumlu boks antrenörlerinden Atilla Zengin, “Kursiyerlerimize en iyi şartlarda kurs olanağı sağlıyoruz. İyi bir ev sahipliği yapıyoruz. İşadamı Nihat Buğa’ya da yaptığı jestten dolu teşekkür ediyoruz. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Fuat Taşkesenligil ile Milli Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz da, kursumuzu ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bu arada Erzurum’da yapılan 2. Kademe Boks Antrenör Kursu’na katılan adaylara şehrin tarihi ve kültürel mekanları ile turizm alanları da gezdiriliyor.

Kurs Eğitim Yöneticisi olarak Satılmış Çolak’ın yer aldığı 2. Kademe Antrenör Kursu’nda uygulama eğitimi veren Genç Milli Takım Baş Antrenörü Gürkan Sönmez, 14 günlük kursun iyi bir ortamda geçtiğini belirtti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN