Gökkaya, Belediye Meclisine Aday

18 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Köşk Muhtarı Meclise aday

Erzurum Yakutiye İlçesi Köşk Köyü  Muhtarı Durali Gökkaya,  AK Parti’den Yakutiye Belediye Meclisi üyeliği için aday adayı oldu.

 Erzurum Merkez Yakutiye Köşk Mahallesi’nde 3 dönem muhtarlık yapan Durali Gökkaya,  AK Parti’nden Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. Gökkaya, “Muhtar olarak 15 yıl hizmet yaptım, belediye  meclisinde devam etmek istiyorum” dedi.

Ömer ŞENER-PUSULA

 

Köşk Köyü  Muhtarı Durali Gökkaya, muhtar olarak yaptığı hizmetlere Belediye Meclisi Üyesi olarak yenilerini katmak istediğini, bu amaçla aday adayı olduğunu ifade etti.

AK Parti hükümetlerinin köye ve köylüye önemli hizmetler gerçekleştirdiğini ve köyüne bu dönemde büyük hizmetler yapıldığını kaydeden Gökkaya,  bizzat çaba göstererek köyüne getirdiği ve yapılmasını sağladığı hizmetleri şöyle sıraladı:

Köyümüze 8 km mesafede  700-800 büyükbaş kapasiteli, 1600 metre taş duvar, elektriği suyu bulunan çelik konsol çoban evi yapıldı. Köşk-Tafta-Dumlu arazisini sulayacak Köşk Barajı inşaatı devam etmekte olup , isale hattı ile 4 noktaya hayvan içme suyu sağlayacak tesisin , büyük ekonomik getirisi olacaktır. 5543 sayılı yasayla hak kazandığımız 75 adet konut ekonomik nedenlerle bir yıl ertelenmiş olup 2019 yılında ilk kazma vurulacaktır.

Radardan-Artvin yoluna kadar tüm araziyi kazak örer gibi 20 kilometre borularla ve kanallarla ördük.  Köy konağını yaptık, 2 katlı, hizmete hazır. 2016 yılında köy içi asfaltımız yapıldı.

Okulumuzun kaloriferi yine ilkler arasında. Köy içi düzenlemesi yapıldı, arazi yolları, mera yolları, 60 adet menfez, 2 adet demir köprü, 3 adet mezraya köprü yapıldı.  İki baz istasyonu sayesinde Radardan Artvin yoluna kadar köyümüzde telefon çekmeyen nokta kalmadı.

Yaklaşık 800 bin TL harcamayla taşkından koruma, mezraya ve köyün tamamına kanalizasyon , mezraya şebekeli içme suyu ve kilit taş döşendi. Köyümüz ve mezramızda susuz bölgemiz kalmadı. Çelik borularla Kargapazarı’ndan güneye hayvan içme suyu, bir adet Türkçeoğlu’na gölet yapıldı. Köyümüzün büyük bölümünün aydınlatılmasını sağladık.

Yakutiye’de ilk hayvancılık kooperatifini kurarak vatandaşlarımızın 160 düve almasını sağladık”. Hizmete bıkmadan, yılmadan devam etmek istediğini anlatan  Gökkaya, köyde birlikte çalıştığı heyet arkadaşlarına ve emeği olan komşulara da teşekkür etti.

Durmak yok, yola devam

Meclis üyeliğine aday seçilip, göreve geldikten sonra da özellikle köyün kalkınması için yayla evleri projesi, mezra yollarının asfaltlanması ve birkaç noktaya da gölet yapımı için çalışacağını kaydeden Gökkaya, muhtar arkadaşlarının da kendisine tam destek verdiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i Yakutiye ilçesine bağlı 36 köy 4 merkez mahalle muhtarı ile ziyaret ettiklerini anlatan Gökkaya, köy muhtarlarının başkan Sekmen’e köy muhtarı bir meclis üyesini listede görmek istediklerini belirttiklerini kaydetti.  Seçilmesi halinde muhtarlığı döneminde olduğu gibi, köyünün yanı sıra Yakutiye bölgesindeki tüm köylerin sorunlarına koşacağını ve çözümü için tüm gayretiyle çaba sarf edeceğini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN