Erzurumlu Yarışmacı 60 Bin Tl Aldı

16 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Başarılı sunucu ve oyuncu Murat Yıldırım’ın sunumuyla Kim Milyoner Olmak İster adlı bilgi yarışmasının 803. bölümü  pazartesi akşamı ekranlara geldi. Yarışmacılardan Erzurumlu Ersan Öztürk, 10. soruya kadar gelebildi.

Manolya BULUT-PUSULA

Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmanın pazartesi günü ATV ekranlarında yayınlanan bölümüne Erzurumlu Ersan Öztürk de katıldı. 125bin TL değerindeki soruya kadar yarışabilen Öztürk, çekilme kararı alarak 60bin TL kazandı.

İlkokulu Erzurum’da okuyan yarışmacı, lise ve ortaokul öğrenimini İstanbul Darüşşafaka Okulları’nda görmüş. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde alan Öztürk, yüksek lisansını ise İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde yaptığını söyledi. Özel bir bilişim firmasında uzman analist olarak çalışan yarışmacı evli ve bir oğlu var.

Erzurumlu yarışmacı 5. soruda yarı yarıya joker hakkını, 6. soruda ise telefon hakkıyla seyirciye sorma jokerini kullandı. Joker hakkı kalmayan yarışmacı soruları başarıyla yanıtlamaya devam etti. Daha sonra çift cevap hakkı da eklenen Öztürk, yarışmaya katılmadan önce bir hedef koymadığını sadece eğlenmek için geldiğini belirtti.

Çift cevap jokerini de kullanan yarışmacı,  10. soruya kadar geldi. 125bin TL değerindeki soru ise şuydu; “Attila İlhan’ın hangi isimde bir kitabı yoktur?” Soruyu doğru yanıtlayabileceğini düşünmeyen Ersan Öztürk, geri çekilme kararı alarak yanıtsız bıraktı. Sorunun doğru cevabı ise ‘Hangi Ülke’ şıkkıydı. Öztürk, yarışmadan 60bin TL kazanarak ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN