Gençler Kayakla Uçtu

16 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum’da Okullar Arası Kayakla Atlama Yarışması yapıldı

İrfan TARAKÇIOĞLU

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Okullararası Kayaklı Atlama Yarışması Erzurum Kayakla Atlama Tesislerinde yapıldı.

Yaklaşık 20 sporcunun katıldığı yarışmalarda sporcular yaş kategorilerine göre K20, K40 ve K60 tepelerinden atlayış gerçekleştirdi. Yarışmalar Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’in katılımıyla gerçekleşen madalya töreninin ardından sona erdi.

Yıldızlar kategorisinde Aydın Eren, Gençler B kategorisinde Taha Emin Delikaya ve Gençler A kategorisinde ise Salih Enes Arslan birinci oldu. Derece alan sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil verdi. Altın madalya alarak dereceye giren sporcular Erzurum’u Türkiye Şampiyonasında temsil edecekler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Taşkesenligil, Türkiye’yi dünyada temsil edecek sporcular yetiştirdiklerini ifade ederek “ Erzurum kayakla atlamada Türkiye’yi dünyada temsil ediyor. Biz Gençlik ve Spor il müdürlüğü olarak alt yapıya önem veriyoruz. Geçen yıl Olimpiyatlara bir sporcu gönderdik hedefimiz bu sayıyı arttırmak. Bugün ilk kez okullar arası kayakla atlama yarışması düzenliyoruz. Öğrencilerimizi bu şekilde şehrimizin bir markası olan kayakla atlama sporunu sevdirmeye çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN