“8 Bin Yeni Bekçi Alımına Çıkıyoruz”

23 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Mart ayında 8 bin yeni bekçi alımına çıkılacağını bildiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bakın 1971 yılında Türkiye’de yaklaşık 15 bin bekçi vardı ve o zaman nüfusumuz 35,7 milyondu. Şimdi ülkemiz daha kalabalık, şehirlerimiz daha kalabalık. Öyleyse bizim bu teşkilatı modernize etme ve sayısını arttırma çalışmalarımız sürecektir, sürmelidir” dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzincan POMEM 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Yemin ve Sertifika Törenine katılmak üzere Erzincan’a geldi. Erzincan POMEM’de düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bekçilerin aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.

Programda konuşan Bakan Soylu, bugünün dünyasında güvenlik meselesinin giderek daha farklı bir hal aldığını belirterek, “Avrupa’nın en büyük başkentlerinde, ellerinde makineli tüfeklerle özel harekatçılar, metrolarda, meydanlarda nöbet beklemektedirler. Terör, göç, düzensiz göç ve özellikle uyuşturucu ticareti, organize suç çeşitleri, 21. yüzyılda insanlığı ciddi şekilde tehdit etmektedir. Dünyada uyuşturucuya bağlı ölümler katlanarak artmaktadır. Avrupa’nın gelişmiş laboratuvarlarında insanlığın gelmiş geçmiş en gaddar, en öldürücü sentetik kimyasal uyuşturucu hapları üretilmektedir. DEAŞ gibi, PKK/PYD gibi, FETÖ gibi örgütler, küresel güçlerle ilişkiler içerisindedirler. Koskoca devletler bunları ne yazık ki muhatap almakta, eğitmekte silah vermekte başkalarıyla çatıştırmak da, araç olarak kullanmaktadırlar. Türkiye olarak bu problemlerin hemen hemen hepsinin en kritik coğrafi rotaları üzerindeyiz. Hem denizde, hem karada hem de havada bu böyledir. Ülkemizin genç nüfusu, özellikle terör örgütlerinin ve uyuşturucu ticaretini yönetenlerin iştahını kabartmaktadır. Türkiye bugün çok önemli güvenlik maliyetleri sırtlanmış durumdadır” dedi.

“8 bin yeni bekçi alımına çıkıyoruz” 

“Mart ayında 8 bin yeni bekçi alımına çıkıyoruz” diyen Bakan Soylu, “1971 yılında Türkiye’de yaklaşık 15 bin bekçi vardı ve o zaman nüfusumuz 35,7 milyondu. Şimdi ülkemiz daha kalabalık, şehirlerimiz daha kalabalık. Öyleyse bizim bu teşkilatı modernize etme ve sayısını arttırma çalışmalarımız sürecektir, sürmelidir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayarak dereceye giren öğrenciler, Bakan Soylu tarafından başarı belgesi, plaket ve hediye ile ödüllendirildi. Törenden sonra bin 344 çarşı ve mahalle bekçisi yemin etti. İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN