Elektrik Tüketim Desteği Başlıyor

1 Mart 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan mitinginde, “Düzenli sosyal yardım alan kardeşlerimize hanedeki kişi sayısına kadar aylık 150 kilovatsaat elektrik tüketim desteği vermeye başlıyoruz ” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için Ardahan’da PTT Kavşağı’nda düzenlenen mitinge katıldı. Ardahan’ın milli uyanışın sembol şehri olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ardahan bağımsızlığın kıymetini bilir. Ardahan hür yaşamanın, kendi toprağında özgür yaşamanın kıymetini iyi bilir. İstikrar ve güven ortamının değerini çok iyi bilir. Son bir asırda yaşadıklarımız birlik olmadan dirlik olmaz gerçeğini göstermiştir. Barış olmadan huzur olmaz, beraberlik olmadan zafer olmaz, kenetlenme olmadan başarı olmaz, dayanışma olmadan refah, kalkınma, gelişme olmaz” dedi.

Kardeş Kavgasından Bedel Ödedik

Ekonomik kalkınmanın, sosyal kalkınmanın anahtarının birlik siyaseti olduğunu aktaran Başkan Erdoğan, Ardahan’ı çok daha farklı bir yere taşıyacaklarını ifade etti. İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” sözlerini anımsatan Erdoğan, “Sağ sol denilerek, kimi zaman Alevi- Sünni denilerek, son 30 yıldır Kürt-Türk denilerek milletimizin kardeş kavgasını sürüklenmek istenmesinin sebebi budur. Ne Arap’ın beyaza ne beyazın Arap’a üstünlüğü yoktur. Kim Allah’a daha yakınsa en üstün odur. Ülkemiz bu kavgalar yüzünden 80’ler 90’larda ciddi bedeller ödemiştir. Kardeşi kardeşe kırdırma politikasının Türkiye’ye çok büyük faturası olmuştur ” diye konuştu.


 Parayı Kandil’e Gönderdiler

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki şehirlerin terör tehdidinden dolayı hak ettiği hizmetlerin alamadığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Devletin yatırımları terör örgütü tarafından engellendi. Devlet hizmet için öğretmen, doktor, kaymakam, hakim, savcı, imam, hemşire gönderdi. Bölücü terör örgütü tarafından tehdit edildi. Ya şehit edildi ya da kaçırıldı. Bunları yaşadık mı? Şimdi bu bölücü terör örgütü hangi partinin arkasında? HDP’nin. Şimdi bu parti Ardahan’da seçime giriyor mu? Niye girmiyor? Onların kardeşleri var kardeşleri. Kim? CHP. CHP, HDP, sözde iyi parti bunların hepsi aynı mı? Aynı. 31 Mart’ta benim halkım bunlara gereken dersi verecek mi? Buna hazır mıyız? Belediyelerin iş makineleriyle bunlar çukurlar kazmadılar mı? Binaları tünellerle bağlamadılar mı? Gelen parayı Kandil’e gönderdiler. Ve utanmadan ülkemizi bölmeye çalıştılar. Bu ülkeyi bölemeyecekler. 17 yılda demokrasi güçlendi, kardeşliğimiz perçinlendi. Milletimizi birbirine düşürmeyi, kırdırmayı hedefleyen hiçbir girişim amacına ulaşamadı. Gizli, açık darbe teşebbüsleri milli iradenin çelikten zırhını delemedi.”

Resmi Gazetede Yayınlandı

Dünkü Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı kararı olarak yayınladık. Düzenli sosyal yardım alan kardeşlerimize hanedeki kişi sayısına kadar aylık 150 kilovatsaat elektrik tüketim desteği vermeye başlıyoruz. Bu kardeşlerimizin bir yükünü de hafifletmek istiyoruz. İki müjdeyi veriyorum. Bakü – Tiflis – Kars demiryolu projemiz, ülkemizin Kars’ın aynı zamanda Ardahan’ın da projesidir. Ardahan’ın ticaret ve turizm potansiyeli ön plana çıkacak ve bu sektörlerin gelişimine katkı sağlanacak. Bay Kemal ne diyor? Çiftçi battı diyor. Vicdansız. Ardahanlı çiftçilerimize 442 milyon lira destek verdik”.

Ya İstikrara Ya Belirsizliklere Kapı Aralayacağız

31 Mart’ta sadece belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarların seçilmeyeceğini ifade eden Erdoğan, “Çok kritik bir tercihte bulunacağız. Ya 17 yıldır olduğu gibi istikrar sürsün Türkiye büyüsün diyeceğiz ya da ülkemizin önünde belirsizliklere kapı aralayacağız. Unutmayın terör belirsizlikleri sever, darbeciler güçsüz hükümetleri sever, milletin ekmeğine aşına musallat olanlar zayıf iktidarları sever. Türkiye’ye husumet besleyenler kolayca yönlendirebilecekleri siyasileri sever. En ufak bir zafiyette nelerle karşı karşıya kalınabileceğini bize 15 Temmuz göstermiştir. Birlik beraberliğimize sahip çıkacak, bir daha ülkemizi böyle bir belirsizliğin içine sokmayacağız. Bizi ayırmaya birbirimize hasım gibi göstermeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu. dha

 

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • insanlara iş vermek için fabrikalar kuracağınıza var olanları satın bedava elektrik, odun, kömür. koca bir milleti dilenci yaptınız helal olsun. size kimse öğretmedi mi balık vereceğine balık tutmayı öğret.
    1 Mart 2019 21:26

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN