Şehrin Asayişi Masaya Yatırıldı 

9 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Kars Valisi Türker Öksüz, kentte görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle bir araya gelerek 2018 yılının asayiş değerlendirmesini yaptı. Kars Türkiye’nin en huzurlu illeri arasında yerini aldı. 

Beraberinde İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç ile birlikte basın mensuplarıyla buluşan Vali Türker Öksüz, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının 2018 yılında kamu düzeninin sağlanması, suç ve suçlularla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarını değerlendirdi.

Türkiye genelinde asayiş olaylarında 100 bin kişiye düşen olay sayılarına göre Kars’ın en az olay işlenen iller arasında yer aldığına dikkat çeken Vali Türker Öksüz, “2018 yılında polis bölgesinde 3 bin 435, jandarma bölgesinde 2 bin 058 adli olay meydana geldi. Kars’ta meydana gelen asayiş olaylarının önlenmesi ve aydınlatılması çalışmalarında 2018 yılında polis sorumluk bölgesinde Türkiye’de 6. sırada, jandarma sorumluk bölgesinde Türkiye’de 14. sırada yer aldı. Polis bölgesinde mal varlığına karşı meydana gelen olayların dolandırıcılık, işyerinden ve kurumdan hırsızlık, evden hırsızlık, otodan hırsızlık, yağma, oto hırsızlığı, bisiklet ve motosiklet hırsızlığı, yankesicilik ve kapkaç yüzde 84.1’i aydınlatılmış olup, bu aydınlatma oranı ile Kars Türkiye’de 3.sırada yer almıştır.Kapkaç, yankesicilik ve yağma olaylarının aydınlatılmasında ise Kars Türkiye 1’incisi oldu” dedi.

Vali Öksüz, 2019 yılı ilk 2 ayında polis sorumluluk bölgesinde malvarlığına karşı meydana gelen olayların 81.7’sinin aydınlatıldığını ve suç aydınlatılmasında Türkiye’de Kars’ın 6. sırada yer aldığını ifade etti. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN