Aras 12 Mart Ergan’da Tarih Yazdı

14 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum’un en başarılı kayak kulüplerinden biri olan Aras 12 Martspor, sezon bitmeden topladığı 29 madalya ile hem camiasının hem de Dadaşların yüzünü güldürdü. Madalya kolik Burak Yurt ile Burcu Çetin, birincilik kürsüsüne çıkarak, Türkiye Şampiyonu oldu.

Nurullah PALA/PUSULA

Aras 12 Martspor Kayak Kulübü, Erzincan’da yine adından fazlası ile söz ettiren takımların başında geldi.

Ergan Dağı kayak Merkezi’nde yapılan U14-U16 -U18 ve büyükler kategorisi  Türkiye Şampiyonası’nda pistte Aras 12 Martspor fırtınası esti.

Madalya kolik Burak Yurt ile Burcu Çetin’in yıldızlaşarak Türkiye şampiyonu oldukları yarışlarda Genel Kaptan Mithat Yurt ile antrenörler nezaretindeki Aras 12 Martspor, madalyalara ambarga koydu.

Madalyalar Aras 12 Mart’a

Erzurum Aras 12 Martspor Kayak Kulübü, Genel Kaptanı Mithat Yurt, daha sezon bitmeden müzelerine 29 madalya getirdiklerinin altını çizerek, “ Kulübümüz büyük başarıya imza atarak, Ergan Dağı’nda  2 adet altın,2 adet gümüş, 3 adet bronz madalya toplam 7 adet kazandı. Türkiye’deki kulüpler arasında en çok madalya kazanan kulüp olduk. Bu yıl bazı kategorilerin yarışları halen daha yapılmamış olmasına rağmen kulüp tarihinde en başarılı sezonu geçiriyoruz. Şu ana kadar daha kayak sezonu bitmeden  toplam 29 madalya kazandık. Bu madalyaların 11’i altın, 8’i gümüş, 10’u da bronz madalya” diye konuştu.

Yurt ve Çetin’den altın madalya

Ergan Dağında Yapılan son Türkiye Şampiyonas’ında Burak Yurt ve Burcu Çetin Türkiye şampiyonu olarak Mavi-yeşilli kulübe altın madalya kazandırmanın gururunu yaşadılar.

Şampiyonada Dilara Kaya ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi olurken, Beyza Önalan da, üçüncü olarak bronz madalya elde etti.

Teşekkürler Kiler Ailesi Akbaş’a

Kayakta altın çağını yaşayan Aras 12 Martspor’da gelinen bu nokta aslan payının Kiler Ailesi ve Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.  Genel Müdürü Fikret Akbaş’a ait olduğuna işaret eden Mithat Yurt, “Tüm Sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Bize bu imkanları sağlayan başta Kiler ailesine akabinde Genel Müdürümüz Fikret Akbaş’a,  kulüp başkanımız Cafer Nuroğlu ve yöneticimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN