Avrupa sapıklık bataklığında!

14 Mart 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Batı medeniyeti miadını doldurdu. Çünkü dini, ahlakı, aileyi kaybetti. Daha önce var mıydı? Göreceli olarak vardı, evet. Mesela yüz yıl önceki Avrupa’da bir iş güç tutuktan sonra evlenmek çocuk sahibi olmak önemliydi. Yasalardan bağımsız ahlaki ödevler geçerliydi. Yüz yılın sonunda durum tersine döndü. Avrupa’da ikinci dünya savaşının ardından patlak veren politik ve felsefi kimi akımlar, feminist hareketler ve sol ideoloji, aileyi ve ahlakı keskin bir dille hedef aldı. Evlenmekten ve çocuk sahibi olmaktan insanlar uzaklaştı. Birçok Avrupa ülkesinde artık her üç kişiden birinin tekerlekli sandalyede olduğu, diğerinin onu ittiği, üçüncüsünün de onların arkasından gittiği mizahi bir dille ifade ediliyor.

Ama gerçek! Avrupa’da mevcut nüfus daha da yaşlanıyor, göçler olmasa, bir kaç on yıl sonra bu ülkeler tamamen yaşlı insanlarla dolu bir kıta görüntüsü kazanacak.

Bu, dini, aileyi ve ahlakı kaybetmiş medeniyetin gelip çattığı son noktadır.

Avrupalı insanların çok azı artık Hristiyanlığa inanmaktadır. Ahlaki temsil etmesi gereken Kilisler çocuk istismarının önünde gidiyor. Bu sapıklıkla iltisaklı binlerce papaz olduğu resmi açıklamalardan ve raporlardan anlaşılıyor.  Kilise, Tanrısını ve ahlakını kaybedince artık gerisini tahayyül etmek zor olmasa gerek.

Fakat tahayyüle gerek yok. ‘Batı ülkelerinde yaşanan hak ihlalleri’ adlı yeni bir rapor var. Rapordaki kimi bilgiler ürkütücü: 28 Avrupa ülkesinde çocuk yaşta cinsel istismara uğramış kadın sayısı 2.5 milyonu aşıyor. Avrupa’da dolaşan ve çocuk istismarına konu olan görüntü ve video sayısı 2015-2016’da 4.4 milyon iken bu rakam 2017’de iki katına çıkarak 8.2 milyona ulaşmış.

Bu şu demek es kaza diyelim bir çift aile ve çocuk sahibi oldular. Vay o çocuğun başına! Çünkü büyük ihtimalle babasının istismarına uğrayacak. Nerden çıkarıyoruz? Rapordan! Her fırsatta Türkiye’ye ve Müslümanlara laf atan şu Almanların durumuna bakalım: Almanya’da 2017’de kayıt altına alınan çocuklara karşı tecavüz ve cinsel şiddet vakası 13 bin 539. Aynı yıl içerisinde çocuk pornografisi bulundurma ve yayma vakası 16 bin 317. Kiliselerdeki taciz vakalarından sorumlu olanlardan en az bin 670’i kilise görevlisiyken, kiliselerdeki kurbanların çoğunluğu da erkek çocuklardan oluşuyor. 2017 yılında ‘ağır derecede’ istismara maruz kalan 4 bin 247 çocuktan, bin 830’u altı yaşından küçük.

Ne insanlık, ne medeniyet ama?

Raporun verilerine göz atmaya devam edelim: İtalya’dan Fransa’ya geçmeye çalışan küçük yaştaki göçmen çocukları fuhşa zorlanıyor. Dünyada çocuk istismarına dayalı en fazla web sitesi Hollanda’da. 2009-2017 yılları arasında yalnızca kiliselerde gerçekleşen çocuk istismarı, 3 bin 712 olarak kayıtlara geçti.

Rapordaki istatistiklere göre, İngiltere’de her 200 yetişkinden biri pedofili hastası. Yine İngiltere’de her yirmi çocuktan biri cinsel istismara uğruyor. Her yıl açılan çocuk istismarı ve şiddet davası 16 binden fazlayken, istismara uğrayan 15 yaş altı çocuk sayısı 3 bin. İtalya’da 2017 yılında her 72 saatte bir çocuğun cinsel istismara uğradığı ifade edilirken, mağdur her 10 çocuktan 4’ü 10 yaşın altında…

Çoğu örtbas edilen pedofili vakası sayısı 300’den fazla. İsviçre’de her yıl gerçekleşen çocuk istismarı sayısı 11 bine yakın. Kuzey İrlanda’da ise cinsel istismara uğrayan 18 yaş altı çocuk sayısı 2 bin seviyesinde…

Uyuşturucu, eşcinsellik, fuhuş, kumar, alkol vb. sapıklıkları da bu tablonun üzerine koyunuz. Çıkan sonuç şudur: Avrupa medeniyeti miadını doldurmuş durumdadır ve bu kıta halkları, bir yaşama biçimi olmuş ahlaksızlıklarının bataklığında boğularak yok olup gidecek gözükmektedirler.

Türkiye gibi ülkeler, Müslümanlığı bırakıp bu çöplüğün bir parçası olmaya çalışmaktadır. Fakat bu tarihi bir hata ve yanılgıdır. Müslümanlar bilim ve teknik üretip aynı zamanda dine, aileye, nesil yetiştirmeye ve ahlaki yaşantıya önem verdikleri takdirde gelecek İslam’ın aydınlığında şekillenecektir, inşallah.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN