Potanın Kalbi Atatürk Üniversitesinde Atıyor

14 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum’da basketbol hız kesmiyor. Bu kez Potanın kalbi Atatürk Üniversitesi Fakülte ve Yüksek Okul Maçlarıyla atıyor.

Emrah AKÇAY/PUSULA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile beş yıl önce yeniden hayat bulan Basketbol, kentte hız kesmek bilmiyor. Pota bu kez  Atatürk Üniversitesi Fakülte ve Yüksek Okul maçlarıyla şenlendi.

12-22 Mart 2018 Tarihleri arasında Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası Atatürk Üniversitesi Fakülte ve Yüksek okul öğrencileri  arası Basketbol şenliği   başladı.

TBF 3.Lig ayarında geçen müsabakalarda Üniversite öğrencileri 10 gün boyunca Basketbola doyuyorlar. Kıran kırana geçen basketbol maçları oldukça yoğun ilgi görüyor.

Tribünler dolu

Atatürk Üniversitesi Spor  Salonu’nda yapılan ve birbirinden zevkli geçen müsabakalar seyirci bakımından Basketbol İl Temsilciliğinin ve Atatürk Üniversitesi yetkililerinin yüzünü güldürüyor.

TB 2. Liginde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Basketbol  Takımımızın maçlarındaki gibi fakülte ve yüksek okul maçlarına  müthiş  ilgi, Tribünlerde de  şölen havasında izleniyor.

Basketbol  Erzurum İl Temsilcisi Cem Culfa,  “ Fakülte öğrencileri takımlarını centilmenlik eşliğinde şova dönüştürerek takımlarını destekliyorlar. Bu hepimizin özlem duyduğu manzaradan dolayı Üniversite öğrencilerimizi kutluyoruz” dedi.

 Atatürk Üniversitesi yetkililerine teşekkür

İl Temsilcisi  Culfa, 12-22 Mart 2018 Tarihleri arasında Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası Atatürk Üniversitesi Fakülte ve Yüksek okul öğrencileri  arası Basketbol şenliğinin 13 Erkek 5 Kız Takımın katıldığına işaret etti.

Culfa, “ Atatürk Üniversitesi Yetkililerine vermiş olduğu katkı ve desteklerine Teşekkür ediyoruz. Erzurum Basketbolu İl Temsilciliği olarak  bu güzel organizasyonu en iyi şekilde yapmaya çalışacağız” dedi.

 

GSİM hep yanımızda

Erzurum Basketbol  İl Temsilcisi Cem Culfa,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün her türlü basketbol organizasyonunda  yanlarında olduklarını belirterek,  “Mart, Nisan ve  Mayıs ayları Erzurum için tam manasıyla organizasyonlarla geçiyor İl Temsilciliğimiz olarak bu yoğun tempoyu Gençlik spor il Müdürümüz Fuat TaşkesenligiL , Spor şube Müdürü Güngör Şenses,  Yunus Aras ile Şube Müdürümüz Bülent Tilkidöğen ve Spor Salonu Müdürü  Melik Korkmaz ile  diğer personelin özverili çalışmalarıyla bu güzel organizasyonları başarıyla yapmamızı sağlıyorlar buradan tüm emeği geçen personellere ve müdürlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Culfa’dan yönetime kutlama

Culfa, Yoğun bir tempoya girdiklerini ve  Erzurum Basketbol İl Temsilciliği  olarak Bu güzel  yoğun tempoyu çok kaliteli olan Yönetici arkadaşlarıyla birlikte başardıklarını belirtti.

Culfa,  “Spor A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Dal’a, Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Muzaffer Şahin ‘e, 2. Başkanımız Koray Emeksiz’e , Hakem Eğitimimizden Sorumlu Mehmet Araç’a, yönetimimize yeni katılan Kayhan Gözgeç’e ve yönetimimizin tek bayanı olan Ligler Direktörümüz İlknur Yapağı’ya teşekkür ediyorum. Bu ekibin Erzurum ve Basketbol için bir şans olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN