Öğrencilerle Kitap Söyleşisi

29 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Eğitimci Gazeteci Yazar Serdar Ünsal ve Aybuke Kumtepe Öğrencilerle Buluştu

 

HABER MERKEZİ

Eğitimci Gazeteci Yazar Serdar Ünsal ve Şair Aybuke Kumtepe , Güzel Sanatlar Lisesinde öğrencilerle söyleşi yaptı.

Okul Edebiyat öğretmeni  Necife Şeren tarafından Kütüphanecilik Haftası nedeniyle  Okul Kütüphanecilik Kolu adına program düzenlendi.

Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda  öğrencilere seslenen Serdar Ünsal ,  Türk Milleti’nin tarih boyunca kimseye soykırım yapmadığını belirterek “ Ermeniler  1.5 milyon insan öldü diyor hani nerde  bu insanlar. Ermenilerin yaptığı katliamın toplu mezarı Türkiye’nin her yerinde var. Ermenilerin 1915-20 yıllarında yaptığı katliamın aynısını torunları 1992 yılında Hocalı’da yaptı. Ermeniler yalanlarla insanları uyutuyor.  Ermeniler yalanlarla çocuklarını yetiştiriyor onların her biri Türk düşmanı olarak yetişiyor. Bizler ise çocuklarımıza yaratandan ötürü insan sevgisi aşılıyoruz. Hiçbir zaman kin ve nefreti öğretmiyoruz. Geleceğimiz olan siz gençler bu gerçekleri görün ve bilin kendinizi çok iyi yetiştirin ki Ermeni diasporasının yalanlarına cevap verebilesiniz. Iğdır’da Ermeniler Oba, Gedikli, Hakmehmet, Küllük, Koçkıran köylerinde katliam yapmışlardır. Azerbaycan’da Erivan’da katliam yapmışlardır. Bunları maalesef Avrupalılar görmüyorlar  ”dedi.

Ünsal , “İyi bir yazar olmak için bol bol kitap okuyunuz. Sizler bir sanatçısınız eğer güzel resim yapıyorsanız, müzik aleti çalıyorsanız roman ve şiirde yazarsınız. Yüreğinizden sevgi eksik olmasın. Herkesi sevin sevginin açamayacağı kapı yoktur. Yüreğinizde sevgi varsa başarı sizindir.” şeklinde konuştu.

Şair Aybuke Kumtepe de, şunları kaydetti: “Yaşadığım çevreden etkilenerek şiirlerimi yazıyorum. Önceleri sosyal medyada paylaşıyordum. Sonra Serdar Hocamın teşvikleri ile kitabımı bastırdım. Yakında 3. Kitabım çıkacaktır. Sizlerde güzel bir şiir yazabilirsiniz yeter ki isteyin. Duygularınızı   yazıya dökün. Başarı gelecektir. Bol bol kitap okuyun Okumak insanı olgunlaştırır. Hayata ve olaylara farklı bakmanızı sağlar ”dedi.

Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplandıran Serdar Ünsal ve Şair Aybuke Kumtepe kitaplarını imzalayarak öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Ünsal, Yüreğim İrevan’da Kaldı isimli romanını okuyan öğrencilerin sorularını cevapladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN