Sanatçıydı, Başkan Oldular

4 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Ardahan ile Erzurum’un İspir İlçesinde sanatçı adaylar belediye başkanı seçildi. Ardahan’da 20 yıl sonra CHP kazanırken, MHP ilk kez İspir’de belediye kazandı.

Ayşe Nur BAYRAM/PUSULA

Yerel seçimler doğuda kıran karına bir mücadeleye sahne oldu. Adaylar arasında tanınmış simalar dikkat çekti. Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı AK Parti adayı Savcı Sayan, Ağrı’da seçim çalışması yürütürken, Ardahan’da TRT sanatçılarından Faruk Demir CHP adayı, Erzurum’un İspir İlçesinde ise Cumhur ittifakının MHP’li adayı sanatçı Ahmet Çoşkun, seçim sahalarına renk kattı.

Yapılan seçimlerin ardından Savcı Sayan hatırı sayılır bir oy oranı ile Ağrı Belediye Başkanı seçilirken Türk Halk Müziği sanatçısı Faruk Demir, 20 yıl sonra CHP’yi Ardahan’da iktidara getirdi. Sanatçı, Şair Ahmet Çoşkun, ilçenin yüzde 62’kişinin oyunu alarak MHP’ye ilk kez İspir’de koltuk kazandıran isim oldu.

Her iki sanatçıda girdikleri seçimden galip çıktılar. Mazbatalarını aldıktan sonra koltuklarına oturacak olan sanatçı başkanların seçim vaatleri birbirine benzerlikler taşıyor. CHP’li Faruk Demir, “6 ay kışın hüküm sürdüğü Ardahan’ı sadece hayvancılıkla değil aynı zamanda sanatın ve festivallerin marka şehri yapacağız” derken, MHP’li Ahmet Coşun, “ İçinden Çoruh’un geçtiği taşınmaz kültür varlıkları ve tarımdaki başarısıyla İspir’i sanat ve festivallerle dünyaya tanıtacağız” sözünü verdi.

Öte yandan Cumhur İttifakı adayı olarak girdiği 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İspir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Coşkun, İspir halkına teşekkür etti.

Coşkun “Sadece İspir halkı değil, rakibim olan belediye başkan adayı arkadaşlarımız da demokrasinin ruhuna uygun hareket ederek, Türk töresi ve İslam inancı gereği yanlış yollara tevessül etmeden bir seçim kampanyası yürütmüşlerdir. Kendilerine teşekkür ediyorum. İspir’imizin kalkınması yolunda bütün İspir halkının olduğu gibi belediye başkan adayı olan arkadaşlarımızla da el ve gönül birliği yapmaya hazır bulunduğumu ifade etmek istiyorum. Seçimler demokrasinin bayram günleridir. Barış ve kardeşlik günleridir. İspir için herkesle el ele vermeye hazırım” diye konuştu.

Vaatler gerçekleşirse Ardahan ve İspirli halk festival ve konserlere doyacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN