Kardelenler Açtı

11 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum’da  ve Bitlis’te bahar ayının gelmesi ve karların erimesiyle birlikte kardelenler açmaya başladı. 

Baharın müjdecisi kardelenler açmaya başladı.

Erzurum Palandöken Dağının yüksek kesimlerinde kış şiddetiyle sürerken, baharın müjdecisi kar çiçekleri açtı. Deniz seviyesinden bin 900 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek rakımlı yerleşim alanları arasında yer alan Erzurum’da ilkbahar ve kış, aynı anda yaşanıyor.

Erzurum’un Tekman ve Şenkaya ilçelerinde yer yer 2 ile 6 metre arasında yer alan kar yığınları ile vatandaşlar kış mevsimi yaşarken, bir taraftan da Palandöken Dağının eteklerinde beyaz yapraklarıyla kardelenler açtı. Son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açan kardelenler, baharın geldiğini müjdelerken vatandaşlar, çiçek açan kardelenleri fotoğrafladı.

Bitlis’te enfes manzara

Bitlis’te baharın müjdecisi olarak bilinen ‘kardelen’ çiğdem çiçekleri açtı.

Genelde karların erimesinden hemen sonra Mart ve Nisan aylarında açan çiğdemler muhteşem manzaralar oluşturuyor. Çiğdem çiçeklerinin karlı dağlar ve yeşil ovalarla bütünleşmesi seyri doyumsuz görüntüler oluştururken fotoğraf tutkunları ise bu güzel manzaraları objektiflerine yansıtıyor. Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan doktor Abdül Rıdvan Kulu hafta sonu boş vakitlerini fotoğraf çekerek değerlendirdiğini söyledi. Kulu, “Baharın müjdecisi olarak bilinen beyaz çiğdem çiçeklerinin açtığını görünce diğer fotoğrafçı arkadaşlarımızla beraber fotoğrafladık. Çok güzel fotoğraflar arşivimize kattık” dedi.

Güroymak’ta öğretmen olarak görev yapan Eylem Şengül ise, fotoğraf tutkunları olarak fırsat buldukça Bitlis’in doğal güzelliklerini çektiklerini söyledi. Şengül, “Bitlis’te bahar mevsimiyle birlikte çok güzel manzaralar oluşuyor. Bunlardan biride karların erimesiyle ortaya çıkan çiğdem çiçekleridir. Yeşil doğa ve beyaz çiğdem çiçekleri harika görüntüler oluşturmuş. Bizde arkadaşlarımızla beraber bu güzellikleri fotoğraflıyoruz” diye konuştu. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN