Ünsal Öğrencilerle Buluştu

15 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Eğitimci Yazar Serdar Ünsal, Iğdır Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerle söyleşi yaptı.

Ömer ŞENER-PUSULA

Iğdır Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Okul Edebiyat Öğretmeni  Çiğdem Avşar, Betül Yılmaz tarafından Okul Kütüphanecilik kolu adına söyleşi programı düzenlendi.

Okul Müdürü Cahit  Sevindik, “Kütüphanecilik kolu olarak yöresel yazarlarla farkındalık yaratmak amacıyla bu programı düzenledik. Amacımız öğrencilerimizin Iğdırlı yazarları tanıması tanışmasıdır. Serdar Ünsal Hocamızın yazdığı bu romanda Ermeni meselesine değiniyor. Ermeni yalanlarını öğrencilerimiz iyi bilmelidir”dedi.

Okul kütüphanesinde  öğrencilere seslenen Serdar Ünsal , ”Geleceğimiz olan siz gençleri sevgi ile Iğdır’da eğitime büyük katkı sağlayan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi   yönetici ve öğretmenlerini sevgi ile selamlıyorum. Bugün başta Fransa olmak üzere birçok AB ülkeleri Ermenilerin sözde soykırım yalanlarına inanarak Türk Milletini suçlamaktadır. Türk Milleti tarih boyunca kimseye soykırım yapmamıştır. Ermeniler  1.5 milyon insan öldü diyor hani nerde  bu insanlar. Ermenilerin yaptığı katliamın toplu mezarı Türkiye’nin her yerinde var. Ermenilerin 1915-20 yıllarında yaptığı katliamın aynısını torunları 1992 yılında Hocalı’da yaptı. Ermeniler yalanlarla insanları uyutuyor.  Ermeniler yalanlarla çocuklarını yetiştiriyor onların her biri Türk düşmanı olarak yetişiyor. Bizler ise çocuklarımıza yaratandan ötürü insan sevgisi aşılıyoruz. Hiçbir zaman kin ve nefreti öğretmiyoruz. Geleceğimiz olan siz gençler bu gerçekleri görün ve bilin kendinizi çok iyi yetiştirin ki Ermeni diasporasının yalanlarına cevap verebilesiniz. Iğdır’da Ermeniler Oba, Gedikli, Hakmehmet, Küllük, Koçkıran köylerinde katliam yapmışlardır. Azerbaycan’da Erivan’da katliam yapmışlardır. Bunları maalesef Avrupalılar görmüyorlar  ”dedi.

Ünsal ,  iyi bir yazar olmak için tavsiyelerde de bulundu: “Bol bol kitap okuyunuz. Sizler geleceksiniz  roman ve şiirde yazarsınız. Yüreğinizden sevgi eksik olmasın. Herkesi sevin sevginin açamayacağı kapı yoktur. Yüreğinizde sevgi varsa başarı sizindir. Kendinizi ,yakınlarınızı, ailenizi vatanınızı, bayrağınızı milletinizi seviniz ” şeklinde konuştu.

Daha sonra öğrencilerin sordukları soruları cevaplandıran  Ünsal kitaplarını imzalayarak öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN