Her Cilde Güzellik

19 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Soğuk Pres yöntemiyle %100 doğal olarak bitki ve meyve tohumlarından elde edilen yağlar selülitten, ayak mantarına, göz çevresi kırışıklıklarından göz altı morluklarına kadar pek çok yarar sağlıyor.

İnsan yaşamı için en önemli enerji kaynakları arasında yer alan esansiyel yağların sağlıklı yaşama katkı sağlayan pek çok faydalı etkisi mevcuttur. Meyve ve bitkilerin tohumlardan elde edilen, eski çağlardan itibaren kullanımları olan esansiyel yağların bu faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Cold Press (Soğuk Pres) yöntemi ile hiçbir ısıl ve kimyasal işlem uygulanmadan elde edilen ve bu sayede yapıları korunan vitamin ve antioksidan bileşikler, bu yağların harici kullanımında cildin güçlendirilmesine, kırışıklığa yol açan serbest radikal hasarlarının önlenmesine yardımcı oluyor.

Peki kimler hangi yağı kullanmalı?

Olgun Ciltler:

Olgun Ciltlerde Cold Press Yeşil Kahve Çekirdeği Yağı, Cold Press Nar Çekirdeği Yağı ve Cold Press Üzüm Çekirdeği Yağı

 

  • Yapılan klinik çalışmalarda Cold Press yeşil kahve çekirdeği yağının, gece kremi olarak kullanımının ciltte ışığa bağlı hasar oluşmasını engelleme, ciltteki lekeleri iyileştirme, kırışıklıkları azaltma, ciltte sıkılaşma sağlama ve hiperpigmentasyonu engelleme özelliklerinin olabileceği gösterilmiştir.
  • Nar çekirdeği yağı antiaging (yaşlanma etkilerini geciktirici) özelliği ile cilt sağlığına destek olabilmektedir. Aynı zamanda hücre yenilenmesine destek olarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Esansiyel yağ asitlerini içeren üzüm çekirdeği yağı, cildin nemlendirilmesine ve göz altı morluklarının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Ekzemaya Eğilimli Ciltler:

Ekzemaya Eğilimli Ciltlerde Cold Press  N. Sızma  Zeytinyağı, Cold Press Deve Dikeni Tohumu Yağı ve Cold Press Çörek Otu Yağı

 

  • Dermatolojide değerli bir topikal hammadde olarak kabul edilen natürel sızma zeytinyağı ekzema ve pişik tedavisine destek olarak kullanılabilmektedir.
  • Dünya genelinde geleneksel olarak yüzyıllardır kullanılan değerli bir bitki olan deve dikeni tohumu yağının haricen ekzema şikayetlerinde kullanılabileceği çalışmalarda yer almaktadır.
  • Çörek otu tohumu yağı, esansiyel yağ asitleri içeriği açısından zengin olup, haricen sedef ve ekzema hastalıklarında olduğu gibi birçok sağlık faydası sebebiyle uzun yıllardır kullanılmaktadır.

 

Sağlığınız için kullanacağınız tüm ürünleri sağlık profesyonellerine danışarak eczanelerden tein etmenizi bir kez daha hatırlatarak Bir sonraki haftaya kadar sağlıkla kalmanız dileğiyle…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN