Şölen Gibi Tören

26 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Atatürk Üniversitesi 2018-2019 Öğretim Dönemi Mezuniyet törenleri şölen havasında geçiyor. Hüzün ve mutluluğun bir arada yaşandığı mezuniyet törenleri renkli görüntülere sahne oluyor.

Ayşe Nur BAYRAM/PUSULA

Türkiye’nin en büyük öğretim kurumlarından olan Atatürk Üniversitesinde mezuniyet törenleri şölen havasında geçiyor. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği törenlerde, gurur, sevinç ve arkadaşlardan ayrılma hüznü bir arada yaşanıyor. Üniversite öğrencilerinin sergilediği folklor gösterileri ise törenlere ayrı bir renk katıyor.

 

İlk mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü, ilk mezunlarını verdi.  Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen törenlere; Fakülte Dekanı Prof. Dr. Reşat Karcıoğlu, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fehim Bakırcı, Prof. Dr. Üstün Özen, Doç. Dr. Abdullah Takım, Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Fatih Aydemir öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sunuculuğunu Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Fatih Aydemir’in yaptığı mezuniyet töreninde 2018-2019 Öğretim Döneminde bölümlerini ilk üç sırada bitiren öğrencilere plaket verildi. Törende Üniversite öğrencilerinden oluşan ATA-UNİ Zeybek ekibinin gösterileri izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Mezuniyet töreninde kıs bir konuşma yapan Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Fatih Aydemir, üniversite olarak bu dönemde mezunlar verdiklerini ve bu tür törenler düzenlediklerini belirterek, “ Ancak bu gün ki törenler bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü olarak ilk mezunlarımızı veriyoruz. Gençlerimiz aldıkları eğitim ile iş hayatına atılacaklar, başarılı olacaklarından hiçbir şüphem yok. Yolları ve bahtları açık olsun” dedi.

Konuşmalar ve folklor gösterilerinin ardından başarı belgelerini alan öğrenciler, toplu halde kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Baba oğul aynı okuldan mezun

Mezuniyet heyecanını yalnızca öğrenciler yaşamadı. Evlatlarını bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan veliler arasında farklı bir gurur yaşayanlar da vardı. 1993 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesinden mezun olan Murat İncesu, yıllar sonra aynı okulu bitiren oğlu Furkan Dursun İncesu’nun mezuniyet törenine katıldı. Farklı duygular içerisinde olduğunu söyleyen İncesu, “ Ben de bu okuldan mezun oldum. Törenlerde bir yandan oğlumla gurur duydum diğer yandan hocalarım ile görüşerek hasret giderdim. Tabi mezun olmak asıl başlangıç, bundan sonra iş hayatına atılarak gerçek dünya ile tanışacak gençler. Rabbim hepsinin bahtını ve yolunu açık etsin” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN