Dostluk Mesajları

11 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yarın akşam oynanacak olan zorlu Malatya-Erzurum maçı öncesinde, iki takım tarafından dostluk mesajı geldi. Taraftarlar, “Erzurum ve Malatya’nın dostluk bağları çok kuvvetlidir. Bu bağı kimse koparamaz” dedi.

Nurullah PALA/PUSULA-ÖZEL HABER

Erzurum’da esnaflık yapan NS Kuaför sahipleri Sadullah Kellecigil ve Nurullah Kellecigil ile aslen Malatyalı olan ve yıllardır Erzurum’da işletmecilik yapan Abidin Sarıgül, Doğu Derbisi öncesinde birbirlerine zeytin dalı uzatarak, dostluk mesajı verdiler.

İki takımın taraftarları Erzurum ile Malatya’nın Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük illeri arasında yer aldığını ve iki şehrin dostluğunun asırlara dayandığını söyledi. Evkur Yeni Malatyaspor formasını giyen Abidin Sarıgül ile BB Erzurumspor forması ile Pusula objektiflerine poz veren Sadullah Kellecigil,  yarın Malatya Stadı’nda oynanacak olan Evkur Yeni Malatyaspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı öncesinde iki şehrin insanını sağduyulu olmaya davet etti.

Erzurum ve Malatyalı iki taraftar, dostluk mesajları vererek, “İki şehrimizin takımları yarın futbolda karşı karşıya gelecek. Bu ortamda taraftarların kesinlikte ortamı germemesi gerekir. Doğu’nun iki güzide kenti Erzurum ile Malatya’nın dostluğuna halel getirecek hareketlerden herkesin uzak durması gerekir” dedi.

Erzurumspor taraftarı olan Sadullah Kellecilgil, “Biz  Malatya’ya misafir gideceğiz. Karşılaşma onlar için de çok önemli. Ancak bizim açımızdan hayati önem taşıyor. Erzurumlu hemşehrilerimizin rakibin futbolcularını ve taraftarlarını tahrik edici hareketlerden uzak durmalı. Kesinlikle tribünlerde dostluk tablosu oluşturulmalı. Erzurumsporumuzun maçı  kazanacağına inanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN