Artık bir mucize gerek!

13 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Cuma günü Bursa’nın Antalya’da kazanmasının ardından, Cumartesi sabahın ilk ışıklarıyla Malatya’ya uçtuk.

Dadaşlar işini o kadar ciddiye alıyordu ki, Malatya’ya özel uçak kaldırdı.

En ön koltukta komutan Hamza Hamzaoğlu…

***

O esnada bir de baktık Onursal Başkan Mehmet Sekmen’de uçakta…

Asbaşkan Ömer Düzgün, yöneticiler Ahmet Dal ve Muzaffer Şahin’in de yer aldığı kafilede, Onursal başkan Sekmen, hafta sonu eşinden dostundan ayrılarak, “Takımın en kritik maçında yanında olmalıyım” diyerek koşup gelmiş.

***

Geçen yıl onun büyük destekleriyle 19 Mayıs’ın 20 Mayısa sarktığı futbol gecesinde Bursa’da tarih yazmamış mıydık?

Çıkmamış mıydık? Süper Lige…

Öyle ise 12 Mayıs 2019’da da yeni  bir Mayıs akşamında Süper Ligde kalma yolunda önemli bir karşılaşmayı kazanmalıydık.

Sırf bu yüzden manevi destek olmak ve Baş Komutan Hamzaoğlu yönetimindeki Erzurumspor ordusuna itici bir güç olmak için seferber olmuştu, Başkan Sekmen…

Mavi-beyazlıların Malatyalı olan eski kaptanı Mehmet Albayrak da, eski takımını bir an olsun yalnız bırakmıyordu memleketinde.

***

Tabi Cumartesi günü Göztepe’nin de kendi evinde Sivasspor ile 3-3 berabere kalması, Malatya maçını daha da çok önemli konuma getirmişti.

***

İşte bu atmosfer de başladı Malatya-Erzurum maçı…

Malatya stadında ev sahibi takımın seyircisi parmakla sayılacak kadar azdı. Fakat yüzlerce kilometre yol kat ederek Malatya’da takımını yalnız bırakmayan 2 bin dolayında Dadaş’ın coşkusu görülmeye değerdi.

Zaten yeşil çimler üzerine ilk önce çıkan da BB Erzurumspor oldu.

Sehic, Kanstrup, Leo, Tolga, Hakan, Tshabalala, Eduok, Sunu, İbrahim, Taylan ve Opseth’ten oluşan kadroyu sahaya sürdü Hamza Hoca…

Jasmin Scuk ve Moussa Kone’yi, kulübeye çeken tecrübeli hoca, belli ki, sarı kart cezalısı olan Emrah’ın yerine takımı ileriye taşıyan oyuncuyu Tshabalala olarak düşünüyordu.

Maç öncesinde stadyum hoparlörlerinden çalınan müzikler gerek yerli gerekse yabancı olmak üzere hepsi süperdi.

Bu kadar repertuarın arasında Erzurum’un sanat dünyasına altın harflerle adını yazdıran ve Türkiye’ye mal olmuş merhum sanatçımız İbrahim Erkal’dan bir parça çalınmamasına hakikaten üzüldük.

Ya tamam anlıyorum, normal zamanda çalmayabilirsiniz, ama adamın 11 Mayıs’ta aramızdan ayrılışının sene-i devriyesiydi, insan biraz onun ruhuna hitap eder ve jest yapardı.

Mücadelenin ilk yarısı satranç oyunu giyidi, iki takımda da bir taş yerinden oynasa şah-mat söz konusu olacaktı.

Gerek Hamza hoca gerekse Malatya’nın hocası Ali Ravcı kontrollü bir oyunu tercih etmesine rağmen, ilk 45 dakikada daha net pozisyonları bulan ev sahibi takımdı.

Koca 45 dakikada bir fırsatı Opseth’le kaçıran Dadaş, 17. Dakikada Sunu kaleci Ertaç’la karşıya kaldığı anda topu kale yerine auta attı.

Oysa, 27 ve 28. Dakikalarda Malatya’nın iki net fırsatı vardı ki, öncelikle Melekler sonra da Sehic korudu Vallahi…

Sehic olmasa halimiz duman olurdu.

***

İlk yarıda Erzurumspor adına fark yaratan bir oyuncu olmadı.

İkinci yarının ilk düdüğü ile birlikte Opset’in çaprazdan çektiği sert şut ile maçın ikinci yarısının çok heyecanlı geçeceğine işaretti.

Nitekim öne geçen taraf ev sahibi Malatya oldu. 50. dakikada Guilherme’nin başlattığı akın Danijel Aleksic’in ayağından golle sonuçlandı.

Golün santrasının ardından Dadaşların kazandığı serbest atışı İbrahim kullandı, ceza sahasında Sunu topu filelere gönderdi, ancak VAR kararı ile gol hakem Yaşar Kemal Uğurlu tarafından iptal edildi.

62. dakika da Erzurumspor adeta evlere şenlik bir golü kalesinde gördü. Adem’in vuruşunda top Sehic’ten dündü, Bifouma dokundu top ikinci kez Dadaş’ın ağları ile kucaklaşırken, Mavi-beyazlılarda işler daha da karıştı.

Kedi fare ile oynar gibi oynayan Sarı-kırmızılıların bir topu da direkten dönünce gardımız iyice düştü. Adem Büyük, sol kanadımızı, Aleksic ise sağ kanadımızı felç etti adeta…

74’te gelen Rashad Muhammed’in golü ile umutlandık.

Dakikalar su gibi aktı gitti. Uzatma dakikalarında  Ömer Şişmanoğlu fişimizi çekti.

3-1’lik mağlubiyetle  artık Ligde kalmamız mucizelere bağlı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN