Timler Dere İçine Yoğunlaştı

13 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Bayburt- Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı Muhabiri Abdülkadir Nişancı’yı arama çalışmaları 4’üncü gününde sürdürülüyor. Çalışmaların, Nişancı’nın ayakkabısının bulunduğu dere içi ve dere güzergâhında yoğunlaştırıldığı belirtildi.

Özel İdare ekipleri 10 Mayıs’ta Trabzon-Bayburt sınırındaki ‘dünyanın en tehlikeli yolu’ seçilen, 3 bin 500 rakımlı Soğanlı Dağı’nda kar nedeniyle kapalı Derebaşı virajlarında yol açma çalışması başlattı. Haber yapmak için çalışmaları takip eden AA Bayburt Muhabiri Abdülkadir Nişancı, üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçuruma düştü. Gözden kaybolan Nişancı’ya ulaşmak için çalışma başlatıldı. Kamera ve fotoğraf makinesine ulaşılan gazeteci için bölgeye Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon’dan AFAD ekipleri sevk edildi. Erzurum’dan askeri helikopterle gelen JAK ekipleri ile özel dedektör köpekleri de bölgede Abdülkadir Nişancı’ya ait iz aradı. Ancak arama çalışmalarından bir sonuç elde edilemedi.

4 Gündür Aranıyor

Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı’ı arama çalışmalarına 4’üncü günün de devam edildi. AFAD, UMKE, AKUT ekiplerinin yanı sıra Ankara’dan gelen Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na (JÖAK) bağlı su altı arama kurtarma timleri de dün başlattıkları arama çalışmalarını bugün de devam etti. JÖAK timleri, sarp bölgede zor şartlarda ip sarkıtarak girdiği dere içinde azgın sularla boğuşarak arama çalışmalarını sürdürüyor.

Ayakkabı Bulunan Derede Yoğunlaştılar

Arama tarama çalışmaları, dün Karaçam beldesi yakınlarındaki dere kenarında Nişancı’nın ayakkabısının bulunduğu dere içi ve dere güzergâhında yoğunlaştırıldı. Rize’den gelen dalgıçların da yardımıyla çalışmaların süreceği bildirildi. Kayıp gazetecinin ailesi de bölgede acılı bekleyişini sürdürürken, çalışmalar hakkında sürekli bilgilendiriliyor.

Valilikten Açıklama

Öte yandan Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamada, AA muhabiri Abdulkadir Nişancı’yı arama çalışmalarına bölgede etkin şekilde devam edileceğini bildirildi. Bölgede arama tarama çalışmalarının toplamda 130 personelin 7 grup halinde yürüttüğü belirtilen açıklamada, “Devletimizin ilgili birimleri tarafından gerekli bütün araç ve ekipman desteği sağlanmış olup, arama kurtarma faaliyetlerine etkin bir şekilde devam edilecektir” denildi. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN