Dadaşlar 4 Kupayla Döndü

11 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yurdun dört bir yanında koşan Erzurum DSİ Palandöken Masterler Grubu Koşu Takımı, bu kez de Sivas’ta göğsümüzü kabarttı. Mavi-beyazlı kartallar Yiğidolar diyarında dört kupa kazandı.

Nurullah PALA/PUSULA

Erzurum DSİ Palandöken Masterler Koşu Grubu, göğsümüzü kabartmaya devam ediyor.

Hiç kimseden ya da bir kurumdan sponsorluk desteği almaksızın spora hizmet eden fedakar topluluk gittikleri yerlerde Erzurum’un adını yüceltirken, aldıkları dereceler ile de Dadaşların göğsünü kabartıyor.

Aralarında Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Disiplin Kurulu Başkanı Fatih Tüzemen’in de bulunduğu 14 kişilik  koşu takımı, Antrenör Dursun Düzgün nezaretindi bu kez Sivas’ta koştu.

Şehit Yunus Emre Anısında koştular

Sivas’ta düzenlenen Şehit Yunus Emre Koç’u Anma Yol Koşusuna katılan Erzurum ekibi yine başarılı sonuçlara imza attı.

12 kilometre koşan Dadaş masterlar performanslarıyla Sivas’ta ayakta alkışlanırken, kendi derecelerini geliştirme başarısı da gösterdiler.

Antrenör Dursun Düzgün’ün master sporcuları, dört kupa kazanarak şehre döndü.

Yaş kategorilerinde Celal Arpacık ikinci olurken, Yurdal Topçuoğlu üçüncü oldu.

Atilla İnce kendi yaş kategorisinde ikinci olurken, Abdulkadir Bayır da kendi yaş kategorisinde ikinci olma başarısı gösterdi.

Madalya ve kupa töreninde dört kupayı havaya kaldıran  DSİ Palandöken Masterlar Koşu Grubu, bir kez daha spor kamuoyunun takdirini kazandı. Şehit Yunus Emre Koç’un ailesi de Erzurum ekibine katılımlarından ötürü özellikle teşekkür etti.

Spor tutkunu Dadaşlar

Antrenör Dursun Düzgün yönetiminde Sivas’a giden kafilede Hikmet Serçemeli, Celal Arpacık, Yurdal Topçuoğlu, Fatih Tüzemen, Yakup Koptaş, Hikmet Maraşlı, Yakup Pirimoğlu, Atilla İnce, Hasan Güllüce, Celalettin Koşan, Aydın Can, İbrahim Çelebi ve Abdulkadir Bayır’dan oluşan DSİ Palandöken Masterler Koşu Grubu, fedakarlıkları ve spor tutkunu olma özellikleriyle alkış alıyorlar.

Kendi imkanları ile Yarı Maraton ve Koşulara katılan DSİ Palandöken Masterler Koşu Grubu, Türk sporuna da katkı sunuyor.

Aynı zamanda TAF Disiplin Kurulu Başkanı olan İşadamı Fatih Tüzemen, “DSİ Palandöken Masterler Koşu Grubu olarak 50’inin üzerinde bir ekibimiz var. Hemen hemen her yarışa katılıyoruz. Şimdi de 14 kişilik bir ekiple Sivas’ta trafik canavarına kurban giden Yunus Emre Koç, kardeşimizin anısına düzenlenen Yol Koşusuna katıldık. 12 kilometre koştuk. Takımdaki arkadaşlarımızdan dördü kupa kazandı. Diğer master atletlerimiz ise kendi derecelerini geliştirerek, Erzurum’a döndük. Ekipte yer alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle bizleri spora teşvik eden antrenörümüz Dursun Düzgün’e çok şey borçluyuz. Tesislerinin kapılarını bize açan DSİ Bölge Müdürümüze ve DSİ Spor Yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN