Sınırda Yoğun Askeri Hareketlilik

10 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Hakkâri’de, PKK’lı teröristler tarafından 2 askerin şehit edilmesi ve 1 askerin yaralanmasından sonra yoğun bir askeri hareketlilik başladı. Yüksekova ilçesinden kalkan taarruz helikopterlerinin bölgeye gittikleri görüldü.

Irak’ın kuzeyindeki üsse dün yapılan ikmal faaliyeti esnasında PKK’lı teröristler saldırıda bulundu. Askeri araca yapılan roketli saldırıda, Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın ile Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu şehit olurken, bir asker de yaralandı. Şehit askerler Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ında yapılan törenin ardından memleketlerine uğurlanırken, bölgede ise hava destekli operasyon başlatıldı.

Kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan yoğun operasyonlar, sabaha kadar sürdürüldü. Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı’ndan peş peşe kalkan Atak tipi taarruz helikopterleri Dağlıca bölgesi üzerinden geçip, Irak sınırına doğru yönelirken, personel taşıyıcı zırhlı birliklerin de yine aynı bölgeye doğru gittikleri görüldü. Irak’ın sıfır noktasında bulunan Derecik ilçesi kırsalında dün yaşanan askeri hareketlilik ise sürüyor. DHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN