Parkede Büyüyorlar

11 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Taktikler anne babalarda basketler çocuklarından

Erzurum’da görev yapan basketbol antrenörlerinin çocukları da parkede büyüyor. Çoğu basketbol oynayan antrenörlerin çocukları, taktiklerini antrenör olan anne ve babalarından alıyor.

 Nurullah PALA/PUSULA

Erzurum’da basketbol Antrenörlüğü yapan antrenörlerin çocukları da adeta basketbol sahalarında büyüyor.

Özellikle Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile kentte yeniden hayat bulan basketbolda, antrenörler basketbol salonlarında yoğun mesai harcarken, çocukları da parkede büyüyor.

Erzurum Basketbol İl Temsilciliğine bağlı antrenörlerin tamamına yakını çocuklarının salonda büyürken, bir çoğu basketbolla tanıştı bile…

Yoğun bir sezon geçiren onlarca kez takımlarının başında benche çıkan antrenörlerden Nurdan Fencioğlu, Hamit Kavurmacı, Mehmet Araç, Ali Ekber Erol, Melih Tekin Cinislioğlu, Cafer Damacı,  Halil İbrahim Karataş, Bahadır Mazlumoğlu ve Burak Sayal takımlarını müsabakalara hazırlarken çocukları da onlarla beraber büyüyorlar. Bir çoğu ise takımları adına parkede mücadele ediyor.

Gelecek vaat ediyorlar

Türkiye Basketbol Federasyonu Erzurum Basketbol İl Temsilcisi Cem Culfa,  adeta basketbolla özdeşleşen antrenörlerin çocuklarının da evden çok pota altında zaman geçirdiklerini ve parkede büyüdüklerini ifade ederken, çocukların gelecekte basketbola hizmet edeceklerine inandığını söyledi.

Culfa, “Bu yetenekli anne veya baba antrenörlerin çocukları yarın Erzurum basketboluna önce sporcu olarak hizmet vereceklerini beklemekteyiz. Bu tatlı minikleri  antrenör olan anne  ve  babalarını tebrik ediyorum. İnşallah ilerisinde bu arkadaşlarımız Erzurum ve Türk basketboluna hizmet verecekler” diye konuştu.

Basketbol ailesinin maskotu

Pota altında büyüyen çocukların en küçüğü ise bayan basketbol antrenör Nurdan Fencioğlu’nun çocuğu Eymen…

Bayan Basketbol Antrenörü Nurdan Fencioğlu’nun minik oğlu Eymen ise basketbol ailesinin her yerde ilgi odağı oluyor.

TFF Erzurum Bölge Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Akif Fencioğlu ile Nurdan Fencioğlu’nun sevecen çocukları Eymen, adeta pota altında ve basketbol parkelerinde günlerini geçiriyor.

Antrenör Nurdan Fencioğlu’nun minik çocuğu Eymen, Minik çocuk basketbol ailesinin adeta maskotu haline geldi. Minik çocuk gördüğü ilgiden bir hayli memnun.

Minik Eymen’e başta Basketbol İl Temsilci Cem Culfa olmak üzere, basketbola hizmet verenler geleceğin yıldız basketbolcusu olacağı gözü ile bakıyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN