30 Eylül 2014 ,Salı

Online Gazete

Erzurum 1 numara oldu

BU HABERİN EKLENME TARİHİ 17-01-2013 | BU HABER TOPLAM 505 KEZ OKUNDU.
Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Spor Haberleri  

 Türkiye’de Nüfus Yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda Erzurum faal 9 bin 700 lisanslı sporcu sayısı ile Türkiye’de ilk sıraya yükseldi. Erzurum 36 bin 260 lisanslı, 19 bin 150 kartlı sporcu sayısı ile de genel sıralamada dördüncü sırada yer aldı.

 

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne futbol dışında kayıtlı 49 spor branşında lisanslı va faal sporcu sayılarındaki veriler açıklandı. 135 kulüpte faal olarak 9 bin 700 sporcu, spor yaparken, toplamda lisanslı sporcu sayısı 36 bin 260’a yükseldi. Erzurum’da kartlı olarak yaz spor okulları,  “Koşabiliyorken Koş”, “Obezite İle Mücadelede Bende Varım” ve Engelliler için hazırlanan projelerde de 19 bin 150 sporcu bulunuyor. Erzurum,  nüfus yoğunluğu bakımından 9 bin 700 faal sporcu sayısı ile Ocak ayında Türkiye’de birinci sırada yer aldı. Erzurum 36 bin 260 lisanslı sponcu sayısı ile de genel sıralamada dördüncü sırada yer aldı. Ocak ayında genel sıralamada İstanbul ilk sırada yer alırken, Ankara ikinci, İzmir üçüncü Erzurum ise dördürcü oldu. Erzurum’un faal lisanslı sporcu sayısından Ocak ayında ilk sıraya yerleşmesi, spor camiasında büyük bir sevinç yaşattı.

ÇİNTİMAR: BU BAŞARI EKİP RUHUNUN ESERİDİR

Türkiye’de nüfus yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda Erzurum’un 9 bin 700 faal lisanslı sporcu sayısı ile Türkiye’de ilk sırada bulunması ve 36 bin toplam lisanslı, 19 bin 150 kartlı sporcu sayısı ile de genel sıralamada dördüncü sırada yer alması takdir topladı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, elde edilen başarının takdire şayan olduğunu belirterek, bu başarının ekip ruhu ile çalışmaktan kaynaklandığını belirterek,  sicil lisans sevrisi çalışanlarına ve diğer görevlilere teşekkür etti. Çintimar, “Türkiye’de nüfus yoğunluğu bakımından 9 bin 700 faal lisanslı sporcu sayısı ile ilk sırada olmamız bizim için gurur kaynağı genel sıralamada ise İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin arkasında dördüncü sırada yer alıyoruz. Bu çalışmalarla gurur duyuyoruz. Amacımız Erzurum’da faal lisanslı sporcu sayısını daha üst seviyelere çıkartmak bunun için çalışıyoruz. Amacımız şehrin yüzde 25’ine spor yaptırmak ve sporu tüm halkımıza sevdirmektir”dedi.

Etiketler : ,
  
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 
 
 
 
 
 
Yorumlar

Erzurum 1 numara oldu

ANKET Sonuçlar Tümü

?Sitemizi Beğendiniz mi?

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları

 

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
fıskiye