21 Eylül 2014 ,Pazar

Online Gazete

GKK’lar, özlük haklarını aramak için meydana indi

BU HABERİN EKLENME TARİHİ 01-07-2013 | BU HABER TOPLAM 2106 KEZ OKUNDU.
Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Bingöl Haberleri  

AYDIN ARIK/BİNGÖL

Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu tarafından Saat Kulesi önünde bir basın açıklaması düzenlendi. Ellerinde bayrak, pankart ve dövizler taşıyan korucu ve şehit aileleri mensubu slogan atarak, basın açıklamasına destek verdi.

 Burada konuşan Federasyon Başkanı Ziya Sözen, 30 yıldır PKK terör örgütüyle mücadele veren ve camiasında bin 650 şehit ile binlerce gazi veren korucu camiasının haklarını savunmak için toplandıklarını söyledi.

Korucuların özlük haklarını düzenleyen Köy Kanunu’nda değişiklik yapılmasını isteyen Sözen, çözüm sürecine en çok destek veren korucu camiasının da muhatap alınmasını istedi.

Korucuların isminin başında geçici ibaresi olduğunu hatırlatan Sözen, “30 yılda hiçbir müessese geçici olur mu? Geçiciyse korucularımız, devletle arasında bağ olduğu düşünülen soğuk bir demir parçasına asla muhtaç değildir. Bizim sevgimiz ne soğuk bir demir parçasına en de başka şeye, bizim sevdamız devletimize, milletimize, bayrağımıza, ezanımıza olan sevdamızdır. Biz bu sevda için silahlandık’’

Sözen, her fırsatta koruculuk sisteminin kaldırılmasını isteyen çevrelere hitaben, ’’Onlar bilmelidir ki korucularımız asla bu silah parçasına sarılıp yapışalım diye bir sevdaları yoktur. Ama 30 yıldır bu devlet için mücadele eden korucularımızın geçmişe dönük özlük hakları verilmeli, kendilerinin, çocuklarının hak ettiği bir refah seviyesinde yaşamlarını sürdürmeleri için onların haklarını istiyoruz’’ diye konuştu.

Korucuların özlük haklarını yasal mercilere taşıdıklarını anlatan Sözen, şöyle dedi:

’’Bizim hükümetimizden beklentimiz bu eşkıyaları temizlemeden, memleketimize huzur ve barış ortamına kavuşturmadan, birilerinin hevesi için korucu camiasına asla dokunmasın. Biz, korucularımızın özlük haklarını yasal mercilere taşıyoruz. Adaletin kestiği parmak acımaz. Adalet hepimiz içindir anlayışıyla hakkımızı istemeye mahkeme köşelerinde aramaya devam edeceğiz.’’

Yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız dağıldı.

children
 
Etiketler : ,
  
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 
 
 
 
 
 
Yorumlar

GKK’lar, özlük haklarını aramak için meydana indi

ANKET Sonuçlar Tümü

?Sitemizi Beğendiniz mi?

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
fıskiye