01 Ekim 2014 ,Çarşamba

Online Gazete

Kızılay’ın minik gönülleri

BU HABERİN EKLENME TARİHİ 01-11-2013 | BU HABER TOPLAM 415 KEZ OKUNDU.
Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Kars Haberleri  

Tacettin DURMUŞ 

Her yıl 29 Ekim ve 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası etkinlikleri, Kars’ta da start aldı.

Kars Kızılay Şube Başkanı Necati Dallı, 1868 Yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda hizmet vermeye devam eden Kızılay Haftasının bazı etkinliklerle kutlanmaya başlandığını söyledi.

Hafta dolaysıyla Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile çeşitli okullarda öğrencilere yönelik eğitim çalışmaları yapılacağını ve hediyeler verileceğini de belirten Başkan Dallı, slayt sunumu eşliğinde Kızılay’ı anlatacaklarını açıkladı.

Şehit Albay Kara İbrahim oğlan oğlu ana sınıfı öğrencilerini öğretmenleri ile birlikte Kızılay İl Başkanlığında kabul eden Başkan Dallı, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Ayrıca minik öğrencilere Kızılay rozeti de takan Başkan Dallı, öğrencileri Kızılay gönüllüsü olarak ilan etti.

KIZILAY, KARAGÜN DOSTUDUR

Kızılay’ın bir yardım kuruluşu olduğunu, savaşta ve barışta halkın karagün dostu olduğunu da belirten Başkan Dallı, “Kızılay, savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta, yangın, sel ve deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere düşkünlere kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek giyecek içecek yakacak çadır ve para yardımı yapar. Kızılay‘ın halka yaptığı yardımlar yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan bağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş Kızılay’a yardım etmeli bağışta bulunmalıdır. Kızılay’a yaptığımız yardım fakire fukaraya felakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak bizim de yardımımıza koşar.

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda radyo ve televizyonlarda gazete ve dergilerde Kızılay’ın faydaları amaçları anlatılır. Kızılay’la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir. Kızılay’ın merkezi Ankara’dadır. Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır.

 

Etiketler : ,
  
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

 
 
 
 
 
 
Yorumlar

Kızılay’ın minik gönülleri

ANKET Sonuçlar Tümü

?Sitemizi Beğendiniz mi?

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları

 

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
fıskiye