Efsane lezzet yaprak sarma

21 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

 

HABER  MERKEZİ

Zahmetli ama çok lezzetli! Evet, tam olarak yaprak sarmadan bahsediyoruz. Türk mutfağında efsane haline gelen yaprak sarma artık sadece heyecanla beklenen aile yemeklerinde değil, anne lezzeti tadında tüm sofralara eşlik ediyor. Yapılan araştırmalar Türkiye’de en çok sevilen yemeğin yaprak sarma olduğunu gösteriyor. 2015 yılının son üç ayında sadece Meal Box’ta tam beş ton sipariş edilen yaprak sarma, en çok tercih edilen yemeklerde de ilk sırada yer alıyor. Gurme ev yemeği zinciri Meal Box, Türkiye’nin en çok sevilen yemeği doya doya tüketilsin diye yaprak sarmayı zahmetsizce anne yemeği severlerle buluşturuyor

Yaşadığımız topraklarda pek çok kültürün bir araya gelmesiyle farklı lezzetler ortaya çıkmış.  Onlarca denemeyle, zamanla tadı oturmuş lezzetler de namını günümüze kadar hakkıyla taşımış. Bu lezzetlerin en ünlülerinden biri de şüphesiz yaprak sarma. Anneannelerimizin, annelerimizin sır gibi sakladıkları iç harcını hazırlamak, komşularla birlikte serçe parmak inceliğinde sarılan enfes yaprak sarmaları yapmak maalesef artık o kadar kolay değil. Hem iş hem sosyal yaşamın getirdiği yoğun tempo bizleri daha çok hazırlanması kolay yemeklere yönlendiriyor.

Türkiye’de yapılan araştırmalar ve sipariş analizleri en çok sevilen yemeğin yaprak sarma olduğunu gösteriyor. Sağlıklı ve lezzetli ev yemeklerinin tek adresi Meal Box, yemekten keyif aldığınız ama bir türlü vakit ayıramadığınız leziz ev yemeklerini avantajlı fiyatlarla ve çok kısa bir süre içerisinde size ulaştırıyor. Özenle seçilen Tokat yapraklarından etli veya zeytinyağlı olarak hazırlanan yaprak sarmalar anne eli değmiş gibi ince ince sarılıyor.  Bin bir zahmetle hazırlanan bu özel lezzetin değeri ise yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor; sipariş analizleri Türkiye’nin en çok sevilen yemeğinin yaprak sarma olduğunu gösteriyor.

Yapılışı çok zahmetli olan yaprak sarma;  enfes lezzeti, ekonomik fiyatı ve hızlı servisi nedeniyle Meal Box’ın en çok tercih edilen yemeklerinin başında geliyor. 2015 yılının son üç ayında sadece Meal Box’ta tam beş ton tüketilen etli / zeytinyağlı yaprak sarma, Meal Box’ın en çok tercih edilen ve sevilen yemekleri arasında ilk sırada yer alıyor.  Yoğun ilgi gören 1 kg etli / zeytinyağlı yaprak sarma Meal Box’ta sadece 29,90 TL’ye satışa sunuluyor.

Sizler de hazırlanması zaman alan, tadını özlediğiniz, anne eli değmiş gibi yaprak sarma yemek istiyorsanız gurme Türk yemeklerinin tek adresi www.mealbox.com.tr adresinden bir tıkla, 444 94 34 numarasından hızlıca ve iOS –Android uygulamalarından anında sipariş verebilirsiniz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN