Curlingte gurur tablosu

3 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İskoçya’da dünya ikincisi olan Bayan Curling Milli Takımı ile çeyrek final oynayan erkek sporcuları kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, beş yılda büyük mesafe kat ederek, Avrupa’nın zirvesine çıkan Curlginçleri ve federasyon yönetimini kutladı.

Nurullah PALA/ERZURUM

Türkiye Bayan Curling Milli Takımı’nın İskoçya’da yazdığı zafer dillerden düşmüyor. İskoçya’da yapılan Avrupa Curlging Şampiyonası’nda tarih yazarak ikinci olan Bayan Milli Takım ile çeyrek final oynayan erkek curlinçiler Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından kabul edildi. Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, yönetim kurulu üyeleri ile antrenör Fatih Ağduman’ın da hazır bulunduğu kabulde, Bakan Kılıç, Avrupa’da yakalanan başarıdan dolayı milli curlingçiler ile federasyon yönetimini kutladı.

thumbnail_yns_2064Bakan Kılıç: Takdire şayan başarı

Avrupa Curling Şampiyonasında ülkemizi başarı ile temsil eden Türkiye Curling Bayan  ve Erkek Takımını kabul ederek başarılarından dolayı tebrik eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  sporculara yönetime ve teknik heyete  desteklerini iletti.

Türkiye curlingte çıta yükseltti

Erzurumlu sporcuların oluşturduğu Bayan  Curling Milli Takımının Avrupa ikincisi olması ve çoğunluğunu yine Erzurumlu oyuncuların oluşturduğu erkek takımının da çeyrek final oynaması curlingte çıtayı yükseltti.

Curlingte elede edilen büyük başarının gurur vesilesi olduğunu vurgulayan Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Kocaeli, Samsun, Trabzon, Malatya, Antalya, Sakarya, Ordu, Bursa illeri olmak üzere birçok ilde performansa dayalı butik curling salonlarının yapılması ile ilgili ilgili kişilere talimat verdi.

Curling branşını yakında takip edeceğini belirten Kılıç,  kısa sürede Curling branşından daha büyük başarılar beklediğini söyledi.

Şebin: Bakanımız bizi hiç yalnız bırakmadı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yönetim kurulunun yanhı sıra milli takımı kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden  Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin,  “Bakanımız  bizzat İskoçya ya giderek müsabakaları izleyerek sporcularımıza destek verdi. Kadın Milli takımı B grubundan Avrupa’nın en iyi 10 ülkesinin katıldığı şampiyonada yarışma  hakkı elde etti. En azı 20 yıldır Curling branşının yürüten ülkelerin olduğu klasmanda yarışmak Türkiye adına çok önemli olacak.  Ülkemizde yaklaşık 5 yıllık bir mazisi bulunan curling sporunda elde edilen bu başarı karşısında dünya ülkeleri tarafından takdirle karşılandı. Bunun farkında olan bakanımız her türlü desteği sağalmayacağının sözün verdi. Bu da Curling Federasyonu yönetimi olarak bizleri çok mutlu etti. Curlingin geleceği adına çok güzel gelişmeler yaşandığı toplantıda Sayın Bakanımıza gösterdikleri hassasiyet için şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Erzurumlu olan Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, kabulün ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a oltu taşı tespihi hediye etti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN