Kıyama Kalkmış Bir Millet

16 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonu ile ilgili olarak ”Suriyeli muhaliflerle yapacağız. Afrin ve Münbiç’ten başlayarak terör yuvalarını birer birer dağıtacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında Suriye’de ki gelişmelere değindi. Suriye’de oynanan oyunun kalbine Fırat Kalkanı ile adeta bir hançer saplandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının satırbaşları şöyle:

Milletimiz samimiyetimize, becerimize güvendiği için ülkenin yönetimini bize emanet etti. Biz vaktimizi başka partilerdeki gibi koltuk kavgasıyla geçiremeyiz. Bizim verdiğimiz mücadele istiklal ve istikbal mücadelesidir. Omuzlarımızdaki davaların büyüklüğü hepimizin fedakârlık yapmasını gerektiriyor. Biz bu yolu ancak dava ahlakına sahip kadrolarla yürüyebiliriz. Türkiye’nin çok yönlü ve çok aktörlü bir terör meselesi vardır.

Sınırlarımız boyunca terörist ordusu kurmaya çalışanlara, vaktimizi içeriye hapsederek destek olmaya çalışanların oyunların gelmeyeceğiz. Milletimize yapılan hiçbir hakareti cevapsız bırakmayacağız. Ama kimseye de hak ettiğinden fazla zaman ayırmayacağız.

NATO’yu eleştirdi

Bu toplantıyla benim NATO’ya da serzenişim var. Ey NATO, siz ortaklarınızdan birine herhangi bir sınır tacizinde bulunanlara karşı tavır almakla da mükellefsiniz. Şu ana kadar siz ne tür bir tavır aldınız? Ve bunu kendilerine duyurduk. Şuanda da yine Belçika’daki toplantıda genelkurmay başkanımız kendileriyle bu konuyu görüşecekler. Bizim yapacak çok işimiz var. Bizim 2023 hedeflerimiz var, bizim 2053, 2071 vizyonumuz var.

Adeta bir hançer sapladık

Dün Irak’ta oynanan oyunu bozduk. Suriye’de oynanan oyunun kalbine Fırat Kalkanı ile adeta bir hançer sapladık. İnşallah yarın öbür gün, kısa bir süre içinde Afrin ve Münbiç’ten başlayarak Suriye’deki diğer terör yuvalarını da birer birer dağıtacağız. Buna ne müttefikimiz gibi gözüküp de bizi sırtımızdan vurmaya kalkanlar engel olabilir, ne de siyasetçi görünümlü marjinal terör destekçileri mani olabilir.

Osmanlı’ya yaptıkları gibi bize de hasta adam muamelesi çekmek isteyenler varsa açsınlar 15 Temmuz’un görüntülerini tekrar tekrar seyretsinler. Orada, hasta adam mı var yoksa erkeğiyle kadınıyla yaşlısıyla kıyama kalkmış koskoca bir millet ve dualarla onları destekleyen yüz milyonlarca kardeşi mi var iyi baksınlar.

Gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gurup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ‘Afrin operasyonuna Suriyeli muhaliflerin dahil olup olmayacağı’ ile ilgili bir soruya, ”Tabii olacak, beraber. Onlar için veriliyor bu mücadele. Biz onlara, topraklarına sahip çıkmaları için, bu kardeşlerimize orada yardımcı oluyoruz” yanıtını verdi.

Erdoğan, ‘ABD Başkanı Trump ile görüşecek misiniz?’ sorusuna da ”Trump’ı aramayı düşünmüyorum” yanıtını verdi. iha-dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN