Kayserispor’a kanımız ondan kaynıyor!

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Kayserispor’a kanımız ondan kaynıyor!

Bir futbol izleyicisi ve de yazıcısı olarak kuşkusuz süper lig başta olmak üzere bütün ligleri takip ederim. Her futbol izleyicisinde olduğu gibi bende de bazı alışkanlıklar vardır. Bazı takımları ve top koşturan futbolcuları da illa ki her hafta ne yaptılar diye inceler, ne yapmışlar, ne etmişler diye takip ederim. Son zamanlarda bir çok Erzurumlu gibi benim de bir takım daha girdi ilgi alanıma. Kayserispor! Süper ligin bu yılki flaş ekibi Kayserispor, her maçını ilgi ile takip ettiğim bir kulüp oldu. Kuşkusuz Kayserispor ilgimin sebebi de başında bir Erzurumlunun olması. Dr.Erol Bedir’in Kayserispor başkanlığı yapması. Erzurumlu bir kişinin süper ligde hem de adından son günlerde sıkça sözettiren bir kulüpte başkan olması, elbette ki o kulübe ilgimi daha da artıracaktır.

***

Ne zamandır Erzurumlu süper ligde bir kulüp başkanımız var ve ben onunla tanışmış, konuşmuş değilim diye dertlenir dururdum. Dün o merakımı giderdim ve bir şekilde Kayserispor’un kulüp Başkanı Erol Bedir’i buldum, konuştum. Doğrusu önce yoğunluğundan dolayı görüşemeyeceğini düşündüm ama hiç de sandığım gibi o iş zor olmadı. Sağolsun, sekreteri kendimi tanıttıktan hemen sonra beni sevgili başkana bağladı. Erol Başkan ile uzun yıllardır başhekimliğini yaptığı özel hastanede ki odasında konuştum. Telefon ile yaptığım görüşmede 33 yıldır Kayseri’de olduğu halde sanki hele daha Erzurumdaymış gibi biriyle konuştuğumu sandım! O kadar yakın, o kadar samimi, o kadar bizden biri..  Kayseri’nin Erzurumlu sporseverlerin ikinci takımı olduğunu söylediğimde mutluluktan uçacak gibiydi, çok sevindi. ‘’Ben de biliyorum Erzurum’umuzun bizi sevdiğini. Aksi olsa şaşarım zaten’’ dedi, Kayseri’de ki başkanlık macerasını anlattı daha sonra, uzun uzun.

***

Mecburi hizmet için doktor olarak görev yaptığı Kayseri’ye 35 yıl önce Tıp’ı bitirdikten sonra geldiğini ve o günden bugüne Kayseri’de kaldığını anlatan Erol Bedir, 26 Ocak 2017 yılında başkan seçildiğini anlattı. Güzel işlere imza attıklarını, bugün de başarılarının ortada olduğunu söyleyen Bedir, ‘’Zor bir süreçten geçtik. Erzurumlunun vermiş olduğu dirençle ve Allah’ın da lütfuyla kulübü bugün 2 bin taraftardan 20 bin taraftara sahip bir konuma getirdik’’ dedi. Erzurum’a hemen hemen her sene geldiğini, sıla-i rahim yaptığını anlatan Erol Başkan, BB Erzurumspor’u da takip ettiğini söyledi ve ‘’Kayserispor olarak desteğimiz sonsuzdur. Erzurum’un çok daha iyi yerlerde olması gerekiyor. Erzurum ne isterse biz Kayseri olarak hazırız’’ ifadesini kullandı.

İki kelimeyle Vural’lı ESKİ!

Bazı kurum amirleri vardır, görev yaptıkları kurumlarla özdeşleşen.

Özellikle iz bırakan kurum amirlerine, oldum olası bayılmışımdır.

Görev yaptıkları kurumlardaki çalışmaları ile farkındalık ortaya koyan, adını tarihe yazdıran isimler benim gözümde hep baş tacıdır.

Çok vardır onlardan, çoğunu da ben gibi çoğu kişi de bilir.

Geçtiğimiz günlerde yolum ESKİ’ye düştü.

Büyükşehir Belediyesinin Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde eski genel müdür Mevlüt Vural emekli olmuş, yerine eskiden de o görevde bulunan Remzi Ertek gelmişti.

O Mevlüt Vural ki 3 yıl gibi uzun bir süre İSKİ’de Genel Müdürlük yapmış.

O Mevlüt Vural ki çalıştığı kurumlarda iz bırakmış, o yüzden de Sekmen tarafından ESKİ Genel Müdürlüğüne getirilmişti.

Peki o Mevlüt Vural, 23 Haziran 2014 yılında geldiği ve geçtiğimiz yıl Kasım ayında emekli olduğu kurumda bir farkındalık oluşturdu mu?

Bir iz bıraktı mı?

Bunu sordum orada çalışan samimi bir dosta.

‘’Uzun cümle kurma,  Mevlüt Vural dönemindeki ESKİ’yi iki kelimeyle özetle dersem nasıl anlatırsın?’’ diye sordum.

Cevabı gerçekten kısaydı ama oldukça manidardı, aslında çok şey barındırıyordu:

Geldi,gitti!

***

 MNG’nin yüzü suyu hürmetine güzel bir caddemiz oldu!

 Erzurum’un en güzel caddelerinden biri oldu Edip Somunoğlu Caddesi. Daha önceleri 8 metre uzunluğundaki cadde, MNG Alışveriş Merkezi’nin sayesinde hem işlerlik kazandı hem de o bölgenin trafiğine olumlu katkı sağladı. Bugün 20 metre genişliğinde ve 1800 metre uzunluğundaki cadde, çevre düzenlemeleri ile bayağı bir caddeye benzemişse bunda MNG’nin rolü çok. İyi ki MNG orada Alışveriş merkezi yapmış da böyle bir caddeye kavuştuk diye sevindirik olduk. Bilhassa akşamları aydınlatmasıyla da sadece araç sürücülerinin değil, yayaların da gözbebeği haline gelen Edip Somunoğlu caddesinin caddeye benzemesi içim MNG’nin burada alışveriş merkezi yapması mı gerekirdi? Kaldı ki bu cadde özellikle havaalanı için de kullanılan aktif bir caddeydi ama dardı. Kullanılırken büyük ızdırap çekiliyordu. Gerek o bölgedeki Fen İşleri Şantiyesinin ve gerekse Atatürk Üniversitesi’ne ait Tohum Islah Müdürlüğü’nün bahçeleri biraz daraltılınca, kamulaştırma parası ödemeden çok iyi bir cadde kazandırıldı.

Doğrusu çok önceden yapılması gereken bir şeydi bu ama MNG devreye girince, hele de Cumhurbaşkanı açılışına geliyor olunca  çok sonra uyanıldı. İşte ‘’MNG’nin burada böyle bir alışveriş merkezi mi açması gerekiyordu Erzurum’a böyle bir cadde kazandırılması için’’düşüncemi dün bu işin başındaki adama, Fen İşleri Daire Başkanı Tuncay Atasever’e ilettim. ‘’Belki haklısın, ama biz daha MNG ortada yokken bu caddeyi büyütmek için proğrama almıştık, fakat bir önceki rektörü ikna edemiyorduk. Yeni rektör ile bu sorunu hemen çözünce biz de 20 gün gibi kısa bir sürede bu caddeyi yaptık, trafiğin hizmetine sunduk. MNG’nin rolü var mı derseniz, belki hızlanmasına sebep oldu. Onun dışında gerçekten plan ve proğramımızda bu cadde vardı’’ cevabını verdi başkan. Ne diyeyim, MNG veya bir başka kişi veya kurum. Kim sebep olmuşsa bravo. Ne zaman o caddeden geçsem hem yapanlara minnet duyuyor hem de onun yapımında gecikenlere ‘Daha önce neredeydiniz?’ diye hayıflanıp duruyorum.

En çok tıklanan Erzurum haberi!

 Sizce son günlerde en çok reyting yapan Erzurum haberi neydi diye soracak olsam herhalde hafızanızı zorlar, farklı farklı haberleri sıralarsınız. Ama sizi daha fazla kafayı zorlamadan kurtarayım. Son günlerde en çok tıklanan Erzurum haberi, Nurullah Akçayır’ın Erzurum’da 15 günde bir yayınlanan Yare söyle proğramında ki hele dadaş hoş musan, yoksa sen serhoş musan/ ayakların yan basir, yoksa sen oruç musan? sözleri oldu. 11 Kasım tarihinde TRT Müzik kanalında yayınlanan proğramda değiştirilen ve bir anda Türkiye’nin gündemine gelen proğram, o gün en çok tıklanan haber olarak reyting rekoru kırdı. Tam 1 milyon 400 bin kişi, ilgi uyandıran o proğramı tıkladı ve tıklanma rekoru kırdı.

TUTTUĞUM BABA LAFLAR: Çalmayı bilmeden zurnayı, oynatamazsın en uysal kobrayı! ( Hint atasözüdür)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN