Gazete Pusula Reklam

Üreticilere Tohumluk Desteği

22 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

2.2 milyon TL bütçe belirlenen Çoruh Nehri Rehabilitasyon Projesi kapsamında Olur ve Tortum’da üreticilere yonca, korunga ve yem bitkisi tohumu dağıtıldı. Bin adet otomatik hayvan suluğu verilen ilçelerde üreticilerle görüşen İl Müdürü Osman Akar, yerel ürünlerin artırılmasına dikkat edeceklerini söyledi.

HABER MERKEZİ

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Olur, Tortum ilçelerinde üreticilere tohumluk dağıttı. Bin adet otomatik hayvan suluğu yapılan ilçelerde üreticilerle görüşen Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, yerel ürünlerin artırılmasına destek vereceklerini bildirdi.

Çoruh Nehri Rehabilitasyon Projesi bünyesindeki Olur ve Tortum ilçelerinde üreticilere tohumluk desteği verildi. Olur’da 5 ton yonca 10 ton korunga tohumu olmak üzere toplanmada 15 ton yem bitkisi tohumu, bin adet otomatik hayvan suluğu, Tortum İlçesinde ise 2 ton yem bitkisi tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tohumlukları üreticilere teslim eden görüşen Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, “Çoruh Nehri Rehabilitasyon Projesinin 2018 yılı bütçesi 2.2 milyon TL olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda faaliyetlerimizin ilk etabında malzeme ve yem bitkisi tohumlarını hak sahipleri ile buluşturduk. Oluşturulan bu kaynakların bölgemize kazandırılmasında emeği geçenler yanında doğru ve hak ettiği şekilde çiftçiyle buluşturulmasını sağlayan personellerimize teşekkür ederim. Hak sahiplerinin de bu ekipman ve girdileri çevresine örnek teşkil edecek şekilde üretimde kullanmalarını arzulamaktayız” diye konuştu.

Yerel ürünlerin artırılması adına çalışmalar yaptıklarını da ifade eden Akar, “İnsanların yaşadığı alanlarda sürdürülebilir bir üretim yapmalarını sağlayacak projeler geliştirmekteyiz. Gerek Bakanlık kaynaklarından gerekse yerel ve uluslararası finans kuruluşlarıyla çözümcü projeler üretmekteyiz. Sera yapımları, meyve ve sebze  fidan ve fide temini, Yem bitkileri üretiminin geliştirilmesi, yerel ürünlerin üretimin artırılması adına  Hınısİspir fasulyesinin yaygınlaştırılması, altyapı için ahır ve ağıl yapımı gibi birçok konuda çalışmamız oldu ve devam etmektedir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN