Hastanede 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yüzlerini boyayan hemşireler, palyaçolar, doktorlar ve çocuklar Erzurum BEAH’ta hep birlikte 23 Nisan coşkusu yaşadı. Pastaların kesildiği kutlamada hasta çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi.

HABER MERKEZİ

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin (BEAH) Çocuk Hastalıkları Kliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Palyaçoların renk kattığı kutlamada doktorlar ve çalışanlar miniklerle birlikte gün boyu eğlendi.

Çocuk Hastalıkları Polikliniğine muayeneye gelen çocukları, palyaço ve yüzleri boyalı hemşireler karşıladı. Klinik çalışanları, hasta çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Hastanede yatan çocukları da yüzleri boyalı hemşireler ve palyaço uyandırdı. Miniklerin ilk kontrollerini yapan doktor ve hemşireler biraz sonra kutlamanın startını verdi. 1 ile 10 yaş arasında 50’ye yakın çocuğun katıldığı kutlamaya palyaço renk kattı. Hasta çocuklarla birebir ilgilenen onlarla dans eden palyaço, tekerlekli sandalyedeki hastalara özel ilgi gösterdi. Klinikte 5 pasta kesilen kutlamaya katılan Hastane Başhekimi Dr. Mahmut Avcı, “23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bugün çocuklarımızın bulunduğu Çocuk kliniğimizde birlikte kutluyoruz. Hasta olan çocuklarımızla beraber olup bu güzel bayramı beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Çocukların sağlıklarına daha fazla katkı sağlayabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Başhekim Mahmut Avcı, “Bu dünyanın en değerli varlıklarını daha nasıl mutlu ederiz diye çalışıyoruz. Onları gördükçe yüreğimizde bir heyecan oluşuyor. Onlara yapılacak her yatırım onların sağlıklı şekilde büyümesi, ülkemizin sonsuza dek devam etmesini sağlayacak ortam oluşturacaktır. Onların sağlıklarına daha fazla katkı sağlayabilmek için sağlık çalışanları olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

Lise öğrencilerinden jest

Hastanedeki kutlamalara Rıfkı Salim Burçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de destek verdi. Hastane konferans salonundaki kutlamada öğrenciler, minik hastalarla birlikte oyunlar oynadı, halaylar çekti. Kutlama sonunda pasta kesen öğrenciler, çocuklara çeşitli hediyeler de verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN