Amatör Karmaların Şampiyonu İstanbul

15 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum’da düzenlenen TFF Amatör Futbol Karmaları finalinde  Diyarbakır’ı 2-0 mağlup den İstanbul şampiyon oldu. Şampiyon’un kupasını TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez verdi.

Emrah AKÇAY/ERZURUM

TFF Amatör Futbol Karmaları Maçları sona erdi, yaklaşık bir hafta süren müsabakalar Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde oynandı.

Erzurum-Van Bölge Karması’nın  finali kıl payı kaçırdığı turnuvada final maçı İstanbul Amatör Futbol Karması ile Diyarbakır Amatör Futbol Karması arasında oynandı. TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, TASKK Yönetim Kurulu, ASKF İl Başkanları, TFF Bölge Müdürü Metin Codur, Futbol İl Temsilcisi Burhanettin Andiç, İl Hakem Kurulu Başkanı İsmail Çelebi ve çok sayıda futbol severin izlediği final maçı nefesleri kesti.

İstanbul 2-0 kazandı

Büyükşehir Belediyesi Yüksek İrtifa Kamp Sahasında oynanan final maçı kıran kırana geçti.

İstanbul Amatör Bölge Karması her iki yarıda bulduğu iki golle müsabakayı 2-0 kazanarak,  TFF Bölgeler Amatör Futbol Karmaları Maçlarının şampiyonu oldu.

Kupayı Düşmez verdi

Erzurum’da yapılan Amatör Futbol Bölge Karmaları Maçlarının finalinde Diyarbakır Karmasını 2-0’la geçerek şampiyon olan İstanbul karmasının kupasını Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu(TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez verdi. İkinci olan Diyarbakır ise kupasını Erzurum ASKF Başkanı Selahattin Codur ve Asbaşkan Suat Hayri Güneş’in elinden aldı.

Mehmet Akif en değerli oyuncu

Teknik Patron Kemal Coşkun, yardımcıları Emrah Gacır, Muhammet Emin Tizgili, Yasin Yıldırım ve İdari Koordinatör Mehmet Akif Fencioğlu yönetiminde, turnuvayı Ankara ve Kayseri ile 6’şar puanda bitiren Erzurum-Van Amatör Bölge Karması, üç takım arasında yapılan penaltı atışları sonucu elenmişti.

Erzurum-Van Amatör Futbol Bölge Karması’ndan Mehmet Akif Dursun, turnuvanın en değerli futbolcusu seçildi.

Genç futbolcu, Yakutiye Belediyespor forması ile BAL’da da büyük bir çıkış yaparak, başarılı olmuştu.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN