Erzurum milletvekili adaylarını tanımak istiyoruz!

15 Mayıs 2018
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Milletvekili aday adayları başvurularını yaptılar ve partilerin genel merkezlerine davet edilerek hem cemallerini gösterdiler hem de kemallerini. Biz de, şehrimizin temsilciliğine aday zevatın bir kısmının cemalini tanıyoruz, sosyal medyada gözüken bir kısmının da kemalini, yansıttıkları kelamdan, biliyoruz.

Ne var ki, vekil aday adaylarımız hakkında aslında tam bir bilgi sahibi değiliz. Bu insanlar kimdir? Eğitimleri nedir? Hangi iş alanlarında çalışmışlar ve hangi başarılı neticeler almışlardır. Bu, kısa bir biyografi ile geçiştirilmeli. Kamuoyunun merak ettiği bu insanların Erzurum’a dair, bu bağlamda ülke siyaseti ve ülkenin dış siyasetiyle ilgili görüşleridir. Aday olup seçilecek olan vekillerimiz, hizmet döneminde (iç dış politika düşünceleri şöyle dursun) şehrimize hangi hizmeti yapacaklardır? Şehre taahhütleri nelerdir? Belediyeler, bakanlıklar ve genel müdürlükler nezdinde hangi projeleri gerçekleştirmek üzere koşturacaklardır? Nakısalı yahut eksik gördükleri yasal mevzuat var mıdır, onların değiştirilmesi için hangi kanun tekliflerini vereceklerdir? Maddeler halinde siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel fikirlerini; tarım, ekonomi, turizm, eğitim vb. alanlardaki projelerini kamuoyuyla paylaşmalıdırlar ki, biz de, kime neden oy vermemiz gerektiğini bilelim.

Pusula Gazetesi yöneticilerine çağrıda bulunuyorum: Pusula Gazetesi’nin sütunlarında, vekil namzetlerimize, kendilerini ve projelerini tanıtmaları için fırsat veriniz. Bunu diğer şehir gazetelerimiz ve internet sitlerimiz de yapmalı. Her ne kadar, yüksek demokrasimizin gereği olarak, seçkin seçilmişlerin seçeceklerine oy vereceksek de, hiç olmazsa, seçkin seçilmişlerin seçeceği Erzurum milletvekillerinin şehre dair düşüncelerini ve taahhütlerini öğrenmiş oluruz ki bu da az şey değildir!

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Çok iyi fikir. Kendilerini, niçin milletvekili olmak istediklerini, hiç olmazsa iki üç paragrafla halka anlatsınlar.
    16 Mayıs 2018 00:12

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN