Festival Er Meydanında Şenlenecek

9 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum Aziziye Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenecek olan ‘Çermik Festivali Karakucak Güreşleri’ için geri sayım başladı. Türkiye’nin ünlü pehlivanları Aziziye’de er meydanına çıkacak.

Saadettin CACİ/PUSULA

Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı tarafından 2’incisi düzenlenecek olan  ‘Çermik Festivali kapsamında Karakucak Güreşleri’ hafta sonu yapılacak.

12 Ağustos 2018 Pazar günü yıpalacak olan Karakucak Güreşlerinin heyecanı şimdiden spor severleri sararken, er meydanına Türkiye’nin tanımış pehlivanları çıkacak.

Güreşçiler, Doğu’nun Baş Cazgırı Fuat Özbay’ın eşsiz sunumu ve yorumları eşliğinde  Çermik Festivali Karakucak Güreşleri’ni izleyecek.

Güreşleri Alpkılıç organize edecek

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın himayelerinde gerçekleşecek olan 2. Geleneksel Çermik Festivali Karakucak Güreşlerinde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Erzurum Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, büyük rol oynayacak. Alpkılıç, güreşleri organize edecek. Tecrübeli spor adamı, şimdiden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın destekleriyle, Türkiye’nin dört bir yanındaki pehlivanlara davetiye gönderdi.

Komşu ülkelerde katılacak

Erzurum Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, Üçüncü Geleneksel Çermik Festivali kapsamında ikinci kez güreş organize edeceklerini belirterek, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın himayelerinde yapılacak olan karakucak güreşlerine, Türkiye’nin yanı sıra, Azerbaycan, Gürcistan, İran ve Rusya’dan da güreşçilerin katılacağını söyledi.

Er Meydanının tanınmış isimlerinin Çermik Festivali’nde er meydanında kol bağlayacaklarını belirten Alpkılıç, “Tüm güreş severleri 12 Ağustos 2018 Pazar günü Aziziye İlçesi Orhan Tavlı Stadı’na bekliyoruz. Bu büyük organizasyonda halkımız birbirinden zevkli ve çekişmeli müsabakalar izleyecek” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN