Çelebi, 15 Temmuz Destanı’nı Anlatıyor

14 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yazarımız İrfan Gürkan Çelebi, 15 Temmuz’un destansı öyküsünü İstanbul Eyüpsultanlı öğrencilere anlattı.

Gazetemiz Yazarı ve çocuk kitapları yazarı İrfan Gürkan Çelebi, İstanbul’da  ilk ve ortaokul öğrencilerine 15 Temmuz destanını anlattı.

Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezinde düzenlene programda, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve Türk Milletinin destansı direnişi ilkokul ile ortaokul öğrencilerine anlatıldı.

Her Çarşamba iki grup olmak üzere saat 10:00-12:00 ve 13:30-15:30 arasında gerçekleşecek olan ”Korkma Sönmez” isimli programda, çocukların anlayabilecekleri bir dil ile 15 Temmuz hain darbe girişiminin nasıl yapılmaya çalışıldığı anlatılıyor. Aynı zamanda da milletin darbe girişimi karşısındaki destansı duruşu izah ediliyor.

Eyüpsultan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü 15 Temmuz’un Destansı Öyküsü Eyüpsultan’da “Korkma Sönmez” adlı program, gazetemiz yazarı, çocuk kitapları yazarı İrfan Gürkan Çelebi’nin sunumuyla gerçekleşiyor.

Programda sadece hain darbe girişiminin yapıldığı gece değil aynı zamanda da milletin tankların önüne, mermilerin karşısına nasıl bir cesaretle geçebildiklerinin de izahı yapılıyor. İman, ahlak, erdem, vatan sevgisi gibi kavramların altı doldurularak bu başarının alt yapısını oluşturan kavramlar çocuklara tanıtılıp sevdirilmeye yönelik bir anlayışla sunuluyor. Tarihte yaşanan hainlik vakalarından örnekler verilerek ve insanların bu hainlikler karşısındaki kahramanlıkları anlatılarak konu destekleniyor.  İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN