Dağ Kayakçılar Olimpiyatlara Bileniyor

10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yeni olimpik branşlardan biri olan Dağ Kayağı’nda Erzurumlu sporcular oldukça iddialı. Dağ Kayağı yarışlarına bilenen dağ kayakçılar, şimdiden olimpiyatlar için iddialı.

Nurullah PALA/PUSULA-ÖZEL HABER

Dağ kayakçılar, bugünlerde Anadolu’nun Zirvesi Palandöken’de Dağ kayağı Yarışları’na hazırlanırken, özellikle olimpiyatlara gitmek için yoğun bir mücadele veriyor.

Erzurum Spor Lisesi,  Gençlik ve  Spor İl Müdürlüğü ile Dadak kulübünden 17 genç sporcu ile yaklaşık üç yıldır Dağ Kayağı alanında çalışmalarını yoğun tempoda sürdürürken, bugünlerde de Palandöken’de antrenmanların temposunu yükseltti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Erdal Emeç, yakın zamanda olimpik branşlar arasına giren Dağ Kayağı branşına daha önceden hazırlandıkları için özellikle olimpiyatlara katılma konusunda iddialı olduklarını ve önemli bir tecrübe elde ettiklerini söyledi.

Aralarında Türkiye şampiyonları bulunuyor

Dağ kayağında Türkiye’de en iyi durumda olan Şehirlerin başında Erzurum’un geldiğine dikkat çeken Dağcılık İl Temsilcisi Erdal Emeç,  “Son iki  Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız bütün dereceleri alarak hem Türkiye şampiyonu oldular, hem de altı dağ kayakçımız  milli takım aday kadrosuna girmeyi başardılar.  Bu çalışmaları yürütürken yol arkadaşlarım Mustafa Tekin ve Yıldırım Beyazıt Öztürk’le birlikte büyük fedakarlık yaptık.  Dağ kayağında sporcularımızın yetişmesinde Büyük emek harcadık” dedi.

Hedef 2022 Kış Olimpiyatları

Hedeflerinin 2022 kış olimpiyatlarına çok sayıda sporcu  göndermek olduğunun altını çizen başarılı Dağcılık İl Temsilcisi Erdal Emeç, “ Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Tabi bir çok konuda eksiğimiz var.  Özellikle malzeme konusunda çok sıkıntı yaşamaktayız, bu konuyu da gerek  Dağcılık Federasyonumuz,  gerekse Gençlik ve  Spor İl Müdürlüğümüz aracılığı ile halletmeye çalışıyoruz.  Gençlik ve  Spor İl Müdürümüz Fuat Taşkesenligil’e  de çok teşekkür ediyorum.  İl Müdürümüz, eksiklerimizi giderme konusunda ve olimpiyatlara hazırlanmamız konusunda, her dürtü her türlü desteği vereceğini belirtti. Şu anda 12 Ocak daha yapılacak olan Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası yarışları  için hazırlanıyoruz. Ardından milli takım kampları ve diğer antrenmanlarımız ile sezonu çok verimli bir şekilde geçirmeyi planlamaktayız. Dağ Kayağı branşında emek sarf eden herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Dönmez olimpiyatlar için en kuvvetli aday

Erzurum Dağcılık İl Temsilcisi Erdal Emeç, erkek sporcuların arasında takımda  yer alan tek bayan sporcunun Melisa Yaren Dönmez olduğunun altını çizerek,  “Melisa Yaren Dönmez olimpiyatlara giderek, ilimize ve ülkemizi  en iyi şekilde temsil edecek en kuvvetli aday bir sporcu. Tüm sporcularımıza olduğu gibi Melisa Yaren Dönmez’e de güvenimiz tam” diye konuştu.

Emeç, desteklerinden ötürü Aziziye Milli Eğitim İlçe Müdürü Nurullah Yavilioğlu,  Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar,  Erzurum Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı’ya da teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN