Pota Yıldızlarla Şenlendi

17 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum’da basketbollu günler hız kesmiyor. Büyükşehir Belediyesiyle basketbolda yıldızlar sahne aldı. Okul maçlarında yıldızların şampiyonları belli oldu.

Muhammet TARHAN/PUSULA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehirde basketbol alanında başlatılan atılım hız kesmeden devam ediyor. TBF  Alt yapılar Liglerinde Küçüklerden sonra Yıldızlar sahne alıyor.

Bu hafta basketbol severler yıldızlar okul maçlarına sahne oldu. Okullar arası maçlarda şampiyon takımlar belli oldu.

Erzurum GSİM ve Basketbol İl Temsilciliği yönetimi de okul maçlarının enlerine ödüllerini düzenlenen törenle verdi.

Katılımdan memnunuz

Erzurum Basketbol İl Temsilcisi Cem Culfa; “Bu yıl dördüncüsü tertip edilen Altyapı liglerimize katılımdan son derece memnunum. Bu süreçte kulüplerimiz, antrenörlerimiz, hakemlerimiz, sporcularımız ve ailelerimizle bütünleştik. Bu bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Ekibimizle beraber (Koray Emeksiz – Ahmet Dal – Muzaffer Şahin – İlknur Yapağı – Mehmet Araç ve Kayhan Gözgeç ) ile  hedefimize odaklandık ve aralıksız çalışıyoruz. Sürecin asıl sahibi Erzurum’dur. Ne mutlu bize ki Erzurum basketbola ve bizlere sahip çıktı. Bu aşamaya gelmemizde tabi ki çok değerli katkıları olan isimleri zikretmeden geçmek istemiyorum. Projemize onay vererek basketbol kıvılcımını yakan büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, Genel Sekreterimiz Ali Rıza Kiremitçi,  Spor A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Dal, Spor Şube Müdürü Muzaffer Şahin, Gençlik Spor İl Müdürümüz Fuat Taşkesenligil ve Spor Şube Müdürü Güngör Şenses’e şükranlarımı sunuyorum. Bizlere inanan ve güvenen kulüp, antrenör, sporcu ve ailelerimize de teşekkür ediyorum. Siz basın mensuplarına ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

U 16 Büyükşehir Belediyesi Yıldızlar Ligi 1. Gün proğramı

BŞBGSK     DSİ SPOR
GENÇLİK SK     DORUK SK

4 Takımla çift devre üzerinden oynanacak olan U 16 (Yıldızlar) Büyükşehir Belediyesi  Liginin Şampiyonu  Mart ayında  Trabzon da yapılacak Bölge Şampiyonasında Erzurumu temsil edecek Şimdiden Başarılar diliyorum.

 

Şimdi salonları doldurma zamanı, heyecan her Pazar saat 10:00’dan itibaren Erzurum Spor Salonunda olacak.

Kızların şampiyonu Sabancı Ortaokulu

Okul Sporları ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8-14 Ocak tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi BESYO Spor Salonunda düzenlenen Yıldızlar Basketbol Turnuvasına Erkekler de 7, kızlarda ise 3 takım katıldı.

Kızlarda Sabancı Ortaokulu önce 19 Mayıs Ortaokulunu sonra da Özel Güneş Ortaokulunu mağlup ederek namağlup şampiyon olurken; Özel Güneş Ortaokulu ile 19 Mayıs Ortaokulu arasında oynanan maçı Özel Güneş Ortaokulu kazanarak 2’nci oldu.

Erkekler A grubunda bulunan Özel Güneş ve Mehmetçik Orta okulu ilk iki sıraya alırken, Turgut Özal Ortaokulu ve Sınav Koleji Ortaokulu 3 ve 4. Sırayı paylaştılar. B grubunda ise Sabancı Ortaokulu grubu ilk sırada bitirirken; A.Ü. Süheyla&Sıtkı Alp Ortaokulu 2. Ve Saltukbey Ortaokulu 3.olarak grupları tamamladı.

Yarı final maçlarında A.Ü. Süheyla&Sıtkı Alp Ortaokulu, son topa giden maçta Özel Güneş Ortaokulunu 41-40 yenerek finale uzanırken, Sabancı Ortaokulu ise nispeten daha rahat bir şekilde Mehmetçik Ortaokulu karşında galibiyet elde ederken finalde A.Ü. Süheyla&Sıtkı Alp Ortaokulunun rakibi oldu.

14 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilen; Belkıs Gökler, Ömer Uslu ve Furkan Emir Sefa Kaya hakem üçlüsünün yönettiği maçta mücadele dozajı oldukça yüksek ve basketbol seyri oldukça keyifliydi. Son çeyreğe kadar taşınan mücadele de müsabakanın bitimine birkaç saniye kala bir seri yakalayan A.Ü. Süheyla&Sıtkı Alp Ortaokulu şampiyonluğa ulaşırken, Sabancı Ortaokulu ikinci; Özel Güneş Ortaokulu üçüncü ve Mehmetçik Ortaokulu dördüncü olarak tamamladı.

Selçuk’a Fair Play ödülü

Erzurum Basketbol İl Temsilciliği Özel Fair Play Ödülü Özel Güneş Ortaokulu Öğretmeni Volkan Selçuk’a verildi.

Gençlik Spor Bakanlığı ve MEB Okul Sporları Genel müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Okullar Arası basketbol turnuvasında yıldızlar kategorisinde müsabakalar sona erdi.

Saha içerisinde son derece çekişmeli ve zevkli geçen maçlardan sonra İl Temsilcisi Cem Culfa “ Sahada ter döken minik yüreklere teşekkür ediyorum. Basketbolun birleştirici unsuru olan spor ve dostluğu şölen havasında bizlere yaşatmaya çalıştılar. Ancak son 2 yıldır Okullar arası Basketbol müsabakalarında okulların idarecileri ve öğretmenlerinin basketbolun önüne geçme çabaları turnuvalara gölge düşürmektedir. Çocuklara ve yaşadığı topluma örnek olması beklenen yönetici ve öğretmenlerin kavga, küfür ve saldırgan tavırları sonrası yetişecek yeni nesiller bizleri endişelendirmektedir.

Bizler her turnuvada Fair Play çerçevesinde basketbola ve ilimize değer katan insanların ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyor ve inanıyoruz. Son turnuvada Özel Güneş İlköğretim okulu Beden Eğitimi öğretmeni Volkan SELÇUK 1 sayıyla finali kaçırmasına rağmen sporun bir oyun olduğunu ve asıl amacının çocukların fiziki ve ruh sağlıklarının korunması olduğunu herkese göstererek kazanan takımı tebrik ederek yaşadığı yenilgiyi kimseye mal etmemesi ve gösterdiği tavır sonrası Erzurum Basketbol İl Temsilciliği Özel Fair Play ödülüne layık görülmüştür. Volkan hocamız gibi hocalarımızın artması en büyük temennimizdir” dedi.

İl Tertip Kurulu tarafından turnuva sonrası ödüle layık görülen okul, öğretmen ve sporcular ise şöyle sıralandı;

Turnuvanın En Değerli Oyuncusu : Muhammed Esat ÇALIK

Turnuvanın Fair-Play Oyuncusu   : Mahmut Can BAĞCI

Turnuvanın Fair-Play Okulu          : Turgut Özal Ortaokulu

Turnuvanın Fair-Play Öğretmeni  : Volkan SELÇUK

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN