Yakup’un Arslanları!

24 Ocak 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Buz ve kış sporlarının başkenti Erzurum, uluslararası arenada da Türkiye’nin yükünü omuzlarına alan bir kent…

Kayak, Buz Pateni, Buz Hokeyi ve Curling branşlarındaki federasyonların ya başkanının Erzurumlu olması ya da yönetim kurullarında çok sayıda Dadaşın bulunması da kış ve buz sporlarında Erzurum adına hem şans hem de avantaj…

Türk short trackçıların sürat pateninde Anna Lukanova’nın  gelişi ile birlikte şaha kalması ve birbirinden önemli derecelere imza atması memnuniyet verici…

İlle de Fırat Yardımcı’nın Avrupa Şampiyonası için ‘vize’ alması bal kaymak oldu, Erzurum ve Türkiye adına…

EYOF 2017’de Hazar Karagöl ile bulduğumuz madalya İnşallah Fırat’ın Avrupa’dan getireceği derece ile taçlanır.

Başarı çizgisi bununla da sınırlı değil, üstelik Türkiye adına Bosna Hersek’teki EYOF 2019’da da dört sporcumuz birden yarışacak.

Buz Pateninde kısa sürede gelinen başarı çizgisine katkıda bulunan Federasyon yönetimine ve onlarca sürat patencinin adını soyadını tek çırpıda, bir futbol takımının kadrosuna sayar gibi sayan il temsilcisi Vedat Refayeli’ne kocaman teşekkürler.

Evet!…Short track’ın yanında Curlingte de birbirinden değerli olan sonuçlara imza atıyor, Erzurumlu sporcular Türkiye adına…

Federasyon yönetiminin yanı sıra antrenörler Sadık Topaloğlu ve Ahmet Çelik ile il temsilcisi Resul Çelebi’yi de tebrik ediyoruz.

En kısa sürede buz pateninde de Dadaş sporcuları kürsüde görmek dileği ile geçelim buz hokeyine…

Yıllardır Büyükşehir Belediyesi ile Narmanspor buz hokeyinde hem Erzurum’un göğsünü kabartan derecelere imza atıyorlar. Hem de Türk sporuna önemli katkı sağlıyorlar.

İşte son örnek U20 Yaş takımının İzlanda’da elde ettiği zafer…

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından 14-20 Ocak 2019 tarihleri arasında İzlanda’nın Reykjavik şehrinde organize edilen 3. Klasmanda U20’ler dünya üçüncülüğü kürsüsüne çıktı.

Tam 9 Erzurumlu buz hokeycinin Milli takımda yer alması ve bench’te Yakup Arslan gibi bir Dadaş antrenörün oturması gurur vesilesi

***

Adeta dişi ve tırnakları ile bu noktalara gelen genç ve idealist bir antrenör Yakup Arslan…

Her türlü başarıya da övgüyü de hak eden vakar bir Dadaş Yakup Arslan…

Tabi, Büyükşehir Belediyesi ile Narmanspor buz hokeyine katkısı çok büyük…

Hatta Narmanspor uzun yıllar buz hokeyinin Erzurum’daki lokomotifi oldu.

Tabi buz ve kış sporlarında yakalanan başarıda  kurumların dayanışması da önemli rol oynadı. Büyükşehir Belediyesi, Narmanspor ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iyi ilişkiler içerisinde buz ve kış sporlarına hizmet ederek, başarılı noktalara gelmesini sağladı.

Tabi, Türkiye adına önemli bir icraata imza atarak, olimpiyatlara kayakla atlamada Fatih Arda İpçioğlu’nu gönderen Aras 12 Mart’a teşekkürler….

Erzurum’da buz ve kış sporlarında faaliyetlerini sürdüren ve fedakarlıklar üstlenen tüm kulüpleri de ayrı ayrı kutlamak lazım.

Evet!,  bu vesile ile Yakup’un Arslanlarını elde ettikleri 3. Klasman Dünya üçüncülüğünden ötürü kutluyoruz.

Alnınızdan öpüyorum Buzun Arslanları…

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN