Vali Bey’in Yeni İmajı

21 Şubat 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Siyasette artık son viraja girildi. Siyasi partiler aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na önceki gün teslim ettiler. Şimdi itiraz süreleri başladı, adaylar ise çoktan sahaya indi.  vatandaş henüz seçimlere adapte olamasa da açıklanan listelere tepkili…

Erzurum açısından bakıldığında ise belki de ilk kez toplu olarak listelere itiraz bu kadar yüksek sesle dile getiriliyor. İlde, ilçede hatta meclis üyelerinde bile memnuniyetsizlik had safhada.

Ekonomik sıkıntılar seçimi etkileyen en önemeli unsur. Buna birde istenmeyen adaylar eklenince vatandaş açısından seçimlerin hiçbir çekiliği yok.

Sokakta sandığa gitmeyeceğim diyenlerin sayısı, kararlı seçmenler ile neredeyse aynı oranda. Yapılan anketler ise bence gerçeğe çok yakın değil. Çünkü anketlere verilen cevaplar seçmenin gerçek görüşünü yansıtmıyor. En azından Erzurum’un merkezi için durum böyle.

Aday belirlemede seçmenin isteğinin asla göz önünde bulundurulmadığı bir gerçek. Bu tespit tüm partiler için geçerli.

Peki, bu kadar karasızlığın yaşandığı şehirde ‘sandıkta durum ne olur’ derseniz. Daha seçime uzun bir süre var. Bu dengeler her an değişebilir. Sandıktan asla çıkmaz denilenler, oy patlaması yapabilir.

Zira biz bu filmi izledik, hem de defalarca. Yakın tarihten örnek vermek gerekirse, bunun en iyi kanıtı 2009 yerel seçimleri olabilir. AK Parti 2009 seçimlerinde ikinci kez mevcut belediye başkanı Ahmet Küçükler ile yola devam kararı adı. Şehirde sözüm ona kızılca kıyamet koptu. Asla Küçükler sandıktan çıkamaz dendi. Oysa seçim günü Ahmet Küçükler mensubu bulunduğu AK Parti’den bile fazla oy aldı. İl Genel Meclisi’nde oy kaybeden AK Parti, belediye başkanlığında beklenin üstünde oy aldı. Anketler çakıldı, siyaset bilimciler yanıldı.

Vali Bey’in Bıyığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz ay Erzurum’u ziyareti sırasında Vali Okay Memiş ile arasında geçen bıyık diyaloğunu, köşemden sizlerle paylaşmıştım. Başkan Erdoğan Vali Bey’e Erzurum’dan ayrılmadan bıyık bırak talimatı vermişti. Aradan geçen süre zarfından gözümüz hep Vali Bey’in üzerinde oldu. Bıyık bırakacak mı, yoksa bırakmayacak mı diye.

Önceki gün Erzurum Valiliğinin konuğu olan Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ile Vali Okay Memiş’in fotoğrafları basınla paylaşıldı. O da ne! Sayın Vali tamda Cumhurbaşkanının istediği tarzda bıyık bırakmış. Talimat yerini bulmuş, Valimiz bıyıklılar kervanına katılmış. Tarz değişikliliğine gider mi bilemem ama bu stil gayet başarılı olmuş. Gözümüzü tırmalamadığı gibi sünnet’e de uygun düşmüş.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Orta rant, var ihya var , virüs önce sağlıklıyi sonrada kendisini tüketirmiş . Paylaşılacak materyaller cok iken sorun olmuyordu şimdi azalınca ister istemez sen ben kavgası çıktı . Yani bu milleti düşünen yok . Hep kendi muslumanliklari ön planda gerçi bu millet biraz degil baya hak ediyor. Ikincisi sünnet demisisn güldürdün beni sen cok.yasa iyi mi :) daha önce dediğim gibi ekonomi hiç imaj her şeydir .
    22 Şubat 2019 02:08

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN