Büyükelçiler Kars ve Ardahan’da 

25 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, beraberindeki Büyükelçilerle birlikte Kars ve Ardahan’ı  ziyaret ederek, tarihi ve turistik yerleri gezdiler. 

Türkiye’nin Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, beraberinde İtalya’nın Gürcistan Büyükelçisi Antonio Enrico ve eşi, Fransa’nın Gürcistan Büyükelçisi Pascal Meunier ve eşi, Letonya’nın Gürcistan Büyükelçisi Ingrida Levrence ve eşi, Avusturya’nın Gürcistan Büyükelçisi Arad Benkö ve eşi, AB Delegasyonu Gürcistan temsilcisi Carl Hartzell ve eşi ve ABD Elçisi Elizabeth Rood ile birlikte Ardahan’ı ziyaret etti.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Çıldır Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu ve İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş ile birlikte Yanık Cami Anıtı, Kongre Binası, Ardahan Kalesi ve turistik yerleri gezen Büyükelçiler, Çıldır Gölünde misafir edilerek bir süre görüşme gerçekleştirdiler.Büyükelçiler, Ardahan’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, gördükleri misafirperverlik ve yakın ilgi dolayısıyla Vali Mustafa Masatlı’ya teşekkür ettiler.

Kars tanıtımda sınırları aştı

Fotoğraf Sanatçısı Özgen Beşli, Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan eşliğinde Kars’a gelen yabancı konuklarını ağırladı.

Sosyal medya üzerinden Özgen Beşli ile irtibat kuran Büyükelçi Yazgan, Gürcistan’daki diğer misyonlarda görev yapan mevkidaşları ve diplomatlarla Kars’a geldi. 2 gün boyunca Kars’ın tarihi ve doğal güzelliklerini Özgen Beşli’nin mihmandarlığıyla keşfeden heyet, Kars merkezde gezilip görülecek tarihi turistlik yerleri gördü. Heyet, gezinin ilk gününün akşamında, Kars’a özgü yöresel tatlardan oluşan bir akşam yemeği eşliğinde Kafkas dansları gösterisi izledi.

İtalya, İsveç, Avusturya, Amerika, Litvanya ve Hollanda’nın, Gürcistan’a atadığı büyükelçiler ve diplomatlardan oluşan heyet, gezinin ikinci gününde Selim’in Kekeç köyünde cirit gösterilerini izledi. Ardından Çıldır Gölü’nü gören heyet daha sonra Tiflis’e hareket etti.

Serhat Şehri Kars’ın tanıtımında gönüllü kültür elçisi gibi çalışan Özgen Beşli, böylece sanatın gücünü kendi objektifiyle sınır ötesine taşımış oldu. Beşli, kişisel sanat galerisinde yaptığı sunumlar ve özgün fotoğraflarından oluşan sergi eşliğinde Gürcistan’da üst düzey diplomatik görevlerde bulunan heyete unutamayacakları bir hafta sonu yaşattı. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN