Kimlik Değiştirmemiz Lazım

14 Mart 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

“Ligde 9 maçımız kaldı, beraberlik anlayışı ile işimiz olmaz. Kazanmaya yönelik hamleler yapmak zorundayız” diyen Teknik Patron Hamza Hamzaoğlu, kimlik değiştirme mecburiyetinde olduklarını söyledi.

Nurullah PALA/PUSULA

Spor Toto Süper Ligde, Cumartesi günü evinde Trabzonspor’u konuk edecek olan BB Erzurumspor’da Teknik Patron Hamza Hamzaoğlu,  ligin son haftasına kadar mücadelelerini sürdüreceklerini ve bu ligde kalacaklarını söyledi.

Deneyimli teknik adam, oyun mantalitelerini ve sistemlerini değiştirerek, bundan sonra hep kazanma odaklı oynayacaklarını ifade etti.

Hamzaoğlu, “Ligin bitimine 9 maç kaldı. 9 Haftada dokuz puan alsan, hiçbir şey olmuyor. Onun için biz hep kazanma odaklı oynayacağı ve kazanacağız” dedi.

takımın yeni oyun anlayışına geçmesi gerektiğini ve alınacak beraberliklerin takıma hiçbir katkısının olmayacağını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Biz göreve geldiğimizde 24 haftada 4 galibiyet almış bir takım vardı. Kalan son 9 maçta da en az 4 veya 5 galibiyete ihtiyacımız var. Bu kadar uzun zamanda bu kadar galibiyet almış bir takımdan kısa zamanda bu başarıyı bekliyoruz. Kolay değil, zor bir şey. Bunun için takımın kimlik değiştirmesi gerekecek. Bundan sonra maçlarımızı beraberliğe oynayıp da hedefe ulaşamayız, çünkü 9 beraberlik alsak 31 puanla küme düşeriz. O yüzden bizim kazanan takım hüviyetine bürünmemiz gerekiyor. Bu geçiş de kolay olmayacak ama fazla vaktimiz de yok. Trabzonspor maçından 3 puanla ayrılabilirsek daha güvenli şekilde o milli maç arasını değerlendirip o kimliğe bürünebiliriz. Bunu yakalayacak seviyedeyiz. Ona uygun oyuncularımız da var.”

Şehir tek vücut olmalı

Trabzon maçı öncesinde tüm camiayı ve taraftarları birlik beraberliğe davet eden tecrübeli teknik adam, “Zor durumda olduğumuz gerçek ama başaramayacağımız anlamına gelmez. Biz sonuna kadar şartlarımızı zorlayacağız. Yeni geldik ve bu hafta da birçok şeyi görmüş olduk. Taraftarlara ve tüm şehrin dinamiklerine ihtiyacımız var çünkü bu zorluklardan kenetlenirsek çıkabiliriz. Eleştirmenin değil, birlik olmanın zamanı. Bu yükün altına girdik inşallah hep beraber kaldıracağız” diye konuştu.

Zor bir rakibe karşı oynayacağız

Cumartesi günü Trabzonspor’a karşı zorlu bir maça çıkacaklarının altını çizen Teknik Patron Hamza Hamzaoğlu, “Trabzonspor maçına en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Alanyaspor maçındaki eksiklerimizi futbolcularla konuşup düzeltmeye çalışacağız. Zor bir rakibe karşı oynayacağız. Kendi saha avantajımızı ve taraftarımızın da gücünü arkamıza alarak bu maçtan iyi sonuçla ayrılmaya çalışacağız. Ondan sonra her şey yeniden masaya yatacak, hesaplar yeniden yapılacak. Milli maçlar dolayısıyla 3 haftalık sürede takımla daha çok çalışma fırsatı bulacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN