Milli Takım Umutlu

24 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) tarafından 17 yıl aradan sonra tekrar kurulan Senkronize Kayak Milli Takımı, nisan ayında ABD’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası için umutlu

HABER MERKEZİ

ABD’nin Colorado eyaletindeki Aspen şehrinde 11-13 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Dünya Senkronize Kayak Şampiyonası öncesi Uludağ ve Kartalkaya’da hazırlık yapan milli takım, Erzurum’daki 3 bin 200 rakımlı Palandöken Kayak Merkezi’ndeki kampı sona erdi.

TKF Başkan Vekili Fatih Kıyıcı’nın yanı sıra, Cem Hakko, Ender Alkoçlar, Mustafa Sandal, Doruk Kaya, Üstün Özbey, Atakan Alaftargil, Arif Alaftargil, Metin Polat, Çetin Şirvani ve Tunç Taşdemir’den oluşan milli takımın kaptanlığını Cem Hakko yapıyor. 11 kişilik milli takım, Fransız antrenör Marc Garcia gözetiminde  yaptığı antrenmanlarını tamamladı.

Kampın tamamlanmasının ardından basınla biraraya gelen milli takım sporcuları şampiyonadan umutlu olduğunu ifade etti

TKF Başkan Vekili Fatih Kıyıcı,  federasyonun en önemli amacının kayağı kitle sporu haline getirerek, ülkede yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Kıyıcı, “Ben de hem federasyonu temsil ediyorum hem de burada bir sporcuyum. Bu yıl Dünya Şampiyonası’na biz katılacağız ama önümüzdeki yıl Türkiye Şampiyonası düzenleyeceğiz ve kazanan takımı Aspen’e göndereceğiz. Kısa sürede çok iyi iş çıkardık. Aspen’de de işimizin rast gideceğine eminim. Birlik ve beraberliğimiz, verdiğimiz mesajlar çok güzel.” İfadelerini kullandı.

Ünlü sanatçı ve sporcu Mustafa Sandal, milli takım için özel bir şarkı yaptığını duyurdu.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan sanatçı Mustafa Sandal milli takım için özel bir şarkı yaptığını belirterek “Aspen’deki şampiyonada milli takımımız için benim bir veya iki şarkımı kullanacağız. Bir terzinin birisi için özel dikim diktiği bir kıyafet gibi bir şarkı yaptım. Kendimizin yaptığı özel bir koreografi için özel bir şarkı oldu. Hayırlı olsun, bizden sonraki senkronize takımları için de iyi bir moral olacağını düşünüyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN