Hastalar da Oy Kullandı

31 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzurum ve bölge illerinde evde bakım hizmeti alan 150 hasta oy kullanacakları okullara taşındı

HABER MERKEZİ

Oy kullanma işlemi sürerken, evde bakım hizmeti alan seçmenler ve hasta vatandaşların yardımına sağlık ekipleri koştu.

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde evde sağlık hizmeti alan yaklaşık 150 hastayı oylarını kullanması için sandıklara taşıdı.

Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Merkezi ve Evde Sağlık Hizmetleri, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde mesai yaptı. 58 araç ve 164 personel, hastaları evlerinden alarak oy verecekleri merkezlere taşıdı. Evde sağlık hizmetinden yararlanan hastaların yanı sıra kayıtlı olmayanlar için de 444 38 33 nolu telefon hattını arayan vatandaşlar da ambulanslarla taşındı.

KOAH hastasını taşıdılar

Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Merkezi ve Evde Sağlık Hizmetleri’nin görevlendirdiği bir ekip Yunusemre Mahallesi’nde yaşayan KOAH hastası İbrahim İşgören’i (83), oğlu Abdulhalik İşgören’in evinden aldı. İşgören, ambulansla oyunu kullanacağı 12 Mart İlkokulu’na getirildi. Ambulans okul bahçesinin girişine park eden kamyonet nedeniyle içeri giremedi. Ekiplerin ulaştığı sürücü aracını çekince ambulans okul bahçesine girdi. Görevliler tarafından okula taşınan İbrahim İşgören, oğlu Abdulhalik’in yardımıyla oyunu kullandı. Sandık başkanının gözetiminde yapılan oy kullanma işleminin ardından İbrahim İşgören, ambulansla yeniden evine götürüldü.

Felçli haliyle oy kullanmaya geldi

Hakkari İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık ekipleri ile Hakkari Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, sandık başına gidemeyen vatandaşların yardımına koştu.

Ekipler, Berçelan Mahallesi’nde ikamet eden ve bir süredir hastanede kısmi felç rahatsızlığından dolayı yatmakta olan 53 yaşındaki Şükrü Kansu isimli vatandaşı ambulansla hastaneden alarak sandık başına götürdü. Sağlık ekiplerinin yardımıyla oyunu kullanacağı Şehit Çetin Deniz İlkokulunun zemin katına sedyeyle taşınan felçli hasta, sıraların üzerine uzatılarak kardeşinin yardımıyla perde arkasında oyunu kullandı.

Sandık görevlilerinin de yardımıyla oyunu kullanan yatalak hasta, zarfı mühürlü sandığa attıktan sonra ekipler tarafından tekrar ambulansla evine götürüldü.

Iğdır’da hastalar oylarını evde kullandı

Iğdır’da  oy kullanmaya gidemeyen felçli ya da hasta yakını 19 kişi için seyyar sandık kuruldu. Seçim kurulu görevlileri sabah erken saatlerden itibaren evlere giderek başvuru sahiplerine oy kullandırdı.

Iğdır da  Merkez İlçe Seçim Kurulu’na başvuru yapan 19 seçmen yakını evde oy kullanmak için talepte bulundu. Merkez İlçe Seçim Kurulu görevlileri adreslere tek tek giderek evde oy kullanmak için talepte bulunan yaşlı, yatağa bağlı ve felçli hastalara oy kullandırdı. Topcular Mahallesi’ne giden seçim kurulu görevlileri burada talepte bulunan  Selahattin Ünsal’ın evine  giden seçim kurulu üyeleri oy pusulalarını göstererek, 8801 nolu seyyar sandıkta oyunu nasıl kullanacağını anlattı. Oy kullanma işleminin ardından görüşlerini dile getiren Selahattin Ünsal, “Allah razı olsun. Yürüyemiyorum eve geldiler bana evde oy kullandırdılar. Çok Memnun oldum. Türkiye’mize hayırlı olsun” dedi.

Ambulansla oy kullanmaya gitti

Kars Kafkas Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 55 yaşındaki Metin Doğanay, oy kullanma isteğini belirterek Sağlık Müdürlüğü’nden ambulans istedi. Bunun üzerine kendisine ambulans gönderilen Metin Doğanay, eşi, oğlu ve sağlık ekipleri yardımıyla hastaneden alınarak, Şehitler Mahallesi’nde bulunan Mihralibey Ortaokulu’na getirildi.

Burada ambulanstan sedye ile indirilen Metin Doğanay, 1118 numaralı sandıktaki kimlik tespitinin ardından oy pusulasını ve mührü alarak paravanın arkasına geçerek tercihini yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN