Erzurum’un Kocaeli’deki yüzakları!

20 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Açıkçası onca ilde Erzurum Tanıtım Günleri’ne gitmiş biri olarak Kocaeli’de ki programın da normal, sıradan bir program olacağını sanıyordum. Yanıldığımı, öncekilerden çok daha farklı bir program ile karşılaştığımı daha ilk günde, ilk saatte, ilk dakikada, ilk saniyede anladım. Bir defa Kocaeli’de ki Erzurum Tanıtım Günleri’nin güzel geçmesindeki en önemli ayrıntı, fuar alanının inanılmaz güzel oluşu. Hem geniş, hem ferahtı. Park diye bir problem yoktu ve her şeyden önce şehir merkezine çok yakındı. Şehrin büyük bir bölümünde bilboardlar da etkinliğin başarılı geçmesinde en büyük artıydı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de yapacağını yapmış, en az Erzurumlu programın yöneticileri kadar işin içinde olmuş. Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyon Başkanı güzel insan Tekin Dursun’un bir dediğini iki etmemiş ve son güne son dakikaya kadar Büyükşehir Belediyesi her daim organizasyon komitesinin yanında yer almış. Temizliğinden güvenliğine kadar çok özen verilen bir organizasyon olması sebebiyle bende iz bırakan bir etkinlik oldu Kocaeli’de ki bu program.

***

Tekin Dursun’un başkanlığındaki Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonu, masal gibi bir tanıtım organizasyonu ile alkışı hakettiler..

O kadar güzel işlere ima atıldı ki açıkçası nereden başlayacağımı da bilmiyorum. Bir defa şehrin merkez ilçelerinden Körfez’de güzel bir binası var Kocaeli’de ki Erzurumluların ve içini de gezdik, on numara 5 yıldız olmuş. Tabi böylesine güzel bir binanın yapımında en büyük katkıyı da başkanın bizzat kendisi yapmış. Güzel de bir bina açılışı oldu. Cağ kebap ve kadayıf dolması ikramı da yerindeydi. Körfez Belediye Başkanı ve Kocaeli Milletvekilinin de binanın açılışına  katılmaları, Erzurum’u ve Erzurumluları metheden konuşma yapması, buradaki yöneticilerin siyasiler ile de son derece güzel ilişkiler kurması ve derneğin faaliyetlerinin bundan böyle daha sıklıkla yapılacağının göstergesiydi ve bunu da anlamlı bulduğumu söylemeliyim. Aralarında Fuat Çerkezoğlu, Nuri Çırağı gibi tanınmış halk ozanlarının da bulunduğu çok sayıda aşığı da bir araya getirmesi, Kocaelili yöneticilerin başka bir artısıydı. Aysun Gültekin, Özcan Töre, Nurullah Akçayır , Selami Durmuş ve Mustafa Yıldızdoğan da program yapan, çağrılan doğru isimlerdi. Ada vapuru Şakir’i de programın sunucusu olarak kutlayayım. Sevgili kardeşime çok sevdiği bu işinde başarılar diliyorum. Tabi Bilal Tavlak ve Oktay Parlar da hoş sunumları ile izleyenlerde ayrı bir tat veren isimler oldular. Kültür Bakanlığı Devlet sanatçısı eşi ile İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’un da yıldızlaştığı bu etkinliklerde özellikle kendisinin başka birine devrettiği şov programı da Kocaeli’de yaşayan Erzurumlular için güzel anlar oldu. Kurumların yanında özel firmaların da stantların yer aldığı Tanıtım Günleri’nde en çok uğranılan yer de Erzurum Evleri oldu. Fuar alanına gelen herkes illa ki burada bir dilendi, çay-kahve içti. Ufuk Demir, ‘’4 gün değil 44 gün sürseydi bıkmazdım’’ dediği buradaki etkinlikler esnasında iş yeri sahibi olmasına rağmen kendi bardak yıkadı, kendi çay servisi yaptı. Bir başka dikkat çeken gelişme de 650 kiloluk dev cağ kebabı ve ilk defa bir tanıtım günlerinde bu kadar çok cağ kebap satışıydı..

Kocaeli’de ki Erzurum Tanıtım günleri herkese ‘’Böyle olur tanıtım günleri’’ dedirtti ve o 4 gün herkse az geldi..

***

Ufuk Demir’in de dediği gibi bitmesini istemediğimi bir programdı Kocaeli programı ve şahsen ben kendi adıma başta organizasyonu gerçekleştiren başkan olmak üzere her yöneticiye tek tek teşekkür ettim, ellerini sıktım, başarı diledim. Ve onlara da dedim. Ankara başta olmak üzere İstanbul, Bursa’da filan Erzurum tanıtım Günleri yapanlar bu işi Kocaeli’de ki yöneticilere bıraksınlar. Bu onların işi. Onca işlerine rağmen bir dakika bile fuar alanından ayrılmayan, en küçük detayı bile atlamayan Kocaeli’de ki dernek yöneticileridir asıl plaket, madalyayı hak edenler. Rutinin dışında bir organizasyon gerçekleştiren Kocaelili idarecilerin bu organizasyon için tam 3 ay uğraş verdiklerini de öğrendiğimde onlara hayranlığım bir kat daha arttı.

***

Açıkçası Allah nasip ederse ben önümüzdeki yıl Kocaeli’de yapılacak bir tanıtım günlerine davetli olsam da olmasam da gidecek ve o güzelliği bir kez daha yaşayacağım..

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN