Gelecek Vaat Eden Çalışma

7 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümünde “Dikine Kalkış Yapan Çift Motorlu Uçak” yapıldı.

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Babacan ve öğrencileri “Dikine Kalkış Yapan Çift Motorlu Uçak projesi” kapsamında 4 hava aracının yapımını tamamladı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde 2019 Akademik, Bilim, Sanat ve Spor Ödülleri Töreni öncesi “Dikine Kalkış Yapan Çift Motorlu Uçak Projesi” ile gerçekleşen uçakların tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısına;Vali Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Kahraman, Burhan Çakır, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Yunus Babacan ve projeyi hayat geçiren öğrenciler katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Yunus Babacan: “ Yapılan bu uçaklar Türkiye’de dikine kalkış yapan tek hava araçlarıdır. Yaklaşık 4 ay süren çalışmalar sonucu dikine kalkış yapan biri uçak, biri helikopter, iki adet de sabit kanatlı uçak yapıldı. Uçakların biri yakıt iken 3’ü elektrikli motora sahiptir. Yaklaşık 15 öğrenci ile çalıştığımız bu proje yaklaşık 30.000 TL maliyet ile Erzincan valiliğimizin desteği ile gerçekleşmiştir. Projemizin hayat geçirilmesinde desteğini esirgemeyen Vali Aslantaş’a, Üniversitemiz Rektörü sayın Prof. Dr. Akın Levent Hocama teşekkürlerimi sunarım” dedi. iha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN