Şehide Son Görev

14 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Şehit Uzman Çavuş Volkan Demirci için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Şehit askerin naaşı Yüksekova’dan memleketi Ordu’ya gönderildi.

Hakkâri’nin İran sınırındaki Yüksekova ilçesine bağlı Alandüzü bölgesinde PKK’lı teröristlerin taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Volkan Demirci (25) için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Şehit Uzman Çavuş’un cenazesi, törenin ardından memleketi Ordu’ya uğurlanmak üzere Yüksekova’ya gönderildi.

Yüksekova’nın İran sınırında bulunan Dağlıca Alandüzü bölgesinde, PKK’lı teröristlerin taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde şehit olan Ordu nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Volkan Demirci için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, vali yardımcıları, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık,  Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ömer Pakiş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum amirleri, asker, polis ve şehit eşi Nurdan Demirci ile bazı yakınları katıldı. Törende güçlükle ayakta duran şehit eşi Demirci’yi Hakkari Valisi Akbıyık ve Kolordu Komutanı Tümgeneral İlbaş teselli etmeye çalıştı.

‘Ne olur bizi bırakıp gitme’

Törende şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından Şehit Uzman Çavuş Volkan Demirci’nin özgeçmişi okundu, sonra da dua edildi. Askerler ve özel harekat polisleri tarafından tekbirler getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu helikoptere götürülmeden önce eşi Nurdan Demirci gelerek tabuta sarıldı. Gözyaşlarına boğulan şehit eşi, “Ne olur bizi bırakıp gitme. Ben sensiz ne yaparım” dedi.

Şehit eşinin yanına gelen Van Jandarma Asayiş Kolordo Komutanı Tümgeneral İlbaş, aynı helikoptere bineceklerini söyleyerek şehit eşine helikoptere kadar eşlik etti. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu bir süre omuzlarda taşındıktan sonra tekbirler getirilerek helikopterle Yüksekova’ya, oradan da uçakla toprağa verilmek üzere memleketi Ordu’nun Çatalpınar ilçesine gönderildi.

Yüksekova’da ikinci tören

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda yapılan törenin ardından Uzman Çavuş Volkan Demirci (25) için Yüksekova’da uğurlama töreni düzenlendi. Buradaki törene de Hakkari’den helikopterle Yüksekova Selahattin Eyyübi Havalimanı’na gelen Vali İdris Akbıyık, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, kurum amirleri, asker ve polis yetkilileri katıldı.

Yapılan törenin ardından şehidin cenazesi memleketi Ordu’ya gönderilmek üzere uçağa konuldu. Gözyaşlarına boğulan şehidin eşi Nurdan Demirci uçağa binerken, “Canımı aldılar. Hepsinin canı yansın” diye feryat etti. dha

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN