Erciyes Pusuda!

25 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İki kez FİFEX ödülü olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yüksek İrtifa Kamp Merkezi yeni sezona hazır. Türkiye’nin yüksek rakımdaki tek kamp merkezi yaz futbol kampları için takımları bekliyor.

Nurullah PALA/PUSULA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yüksek İrtifa Kamp Merkezi 2019-2020 Sezonu Yaz Futbol Kamplarına hazır.

2016’da ‘Yılın Spor Projesi’, seçilen,  2017’de yılında  ‘Yılın En İyi Spor Yatırımı’  ödülünü alan , FIFEX Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı’nda 2018 ve 2019’un  ‘En İyi Kamp Bölgesi’ ödülünü alan Erzurum  Büyükşehir Belediyesi Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, bu yazda birçok takımın gözdesi olacak.  Başta Spor Toto Süper Lig takımları olmak üzere,  1. Lig ve diğer tüm liglerden futbol kulüpleri, kamp yapmak için şimdiden sıraya girmiş durumda.

10’larca kulüp şimdiden Anadolu’nun zirvesinde kamp yapmak için plan program yapıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Palandöken Dağı eteklerinde bulunan 2 bin rakımdaki Yüksek İrtifa Kamp Merkezinde UEFA  ve  FIFA standartlarında futbol sahaları ve kondisyon merkezleri bulunuyor. Tesiste modern soyunma odaları, masaj odaları ve fitness salonları yer alıyor.

Antalya FIFEX Uluslararası Futbol Endüstrisi Fuarı’nda  iki kez ‘Yılın en iyi kamp bölgesi’ seçilen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Yüksek İrtifa Kamp Merkezine ilgi her geçen yıl artıyor. Geçtiğimiz sezon 60’ın üzerinde profesyonel futbol kulübünün yaz kamplarına ev sahipliği yapan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde bu sezon daha fazla takımın Erzurum’a gelmesi bekleniyor.

Erciyes Dağı Yüksek İrtifa Kamp Merkezi

Erciyes Dağı’na yapılması planlanan ve içerisinde futbol sahaları, spor salonları ile atletizm merkezi yer alacak olan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin inşaatına bu yıl başlanacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes Master Planı çerçevesinde yapılması planlanan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin hazırlıkları sürüyor. Projesi tamamlanan tesisin yapımına bu yıl başlanması bekleniyor.

Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin, Erciyes Dağı için çok önemli ve stratejik bir yatırım olduğunu söyledi. Cıngı, master planı çerçevesinde öncelikle kayak faaliyetleri için çalışma yaptıklarını anlatarak, “Çok şükür alt yapımızı dünya standartları üzerine oturttuk. Şimdi yavaş yavaş diğer çalışmalara ağırlık vermeye başlayacağız. Bu çalışmaların arasında Yüksek İrtifa Kamp Merkezleri de var. Projemiz hazırlanmıştı. 135 dönümlük arazi üzerine futbol sahaları, spor salonları, atletizm merkezi, yarış alanı ve spa merkezlerinin olduğu muhteşem kompleks projemiz var. İnşallah bu yıl futbol sahalarının inşaatlarına başlayacağız” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN