Pehlivanları Ağırladı

15 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Erzurum Güreş Camiası ile bir araya gelerek, ata sporumuz güreşi masaya yatırdı.

Nurullah PALA/PUSULA

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Müceldili Konağı’nda Erzurum güreş dünyası ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Altınok, güreş camiasının sorunları dinledi.

Oldukça samimi bir ortamda geçen kahvaltılı basın toplantısında Doğu’nun Baş Cazgırı Fuat Özbay, kendine has özelliği ve dörtlükleri ile Altınok’a böylesi bir kahvaltılı toplantıyı organize ettiği için teşekkür etti.

Yıllarca minderde ve er meydanında güreş yapan Erzurum Şampiyon Güreşçiler Antrenörler Hakemler Ve Güreş Severler Derneği (ER-GÜR-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İzzet Uçan da güreş camiası olarak hazırladıkları dosyayı AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok’a sundu.

Altınok’un güreş sever bir siyasetçi olduğunun altını çizen Uçan, “Milletvekilimiz böyle bir kahvaltılı toplantıda bir araya gelmemiz yönünde teklifte bulundu. Biz de seve seve kabul ettik. Kendisinin güreşe olan hassasiyetini bildiğimiz için gerek, güreşçilerimizin, gerekse antrenörlerimizin sorunlarını kendilerine ilettik. Sayın Vekilimize bize gösterdiği ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu arada Müceldili Konağında düzenlenen toplantıya Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, Erzurum Şampiyon Güreşçiler Antrenörler Hakemler Ve Güreş Severler Derneği Başkanı İzzet Uçan, Güreş Federasyonu Karakucak Yönetim ve Teknik Kurul Üyesi Aslan Sertoğlu, BŞB Gençlik Spor Antrenörü Adem Akbulut, Yolspor Antrenörü Harun Çiftçi, diğer antrenörler ile  Prof. Dr. Serdar Sevimli,  Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Sertaç Erciş, Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu,  Erzurum Spor Lisesi Müdürü Sinan Topallı,  güreş hakemleri, basın mensupları ve milli güreşçiler katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN