![Reklam](https://www.gazetepusula.net/images/reklam/WhatsApp-Image-2023-09-22-at-13.38.51-1.jpeg)
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aziziye Belediye Başkanı seçilen Emrullah Akpunar, hizmet seferberliğinin ilk adımını termalle atmıştı. Başkanı Akpunar, ilçedeki termal su kaynaklarının zenginleştirilmesi için başlattığı sondaj seferberliğini, Ilıca Termal Tesisleri'ndeki güncelleme ve modernizasyon çalışmasıyla taçlandırdı. Akpunar, hali hazırda 18 aile kabininin hizmet verdiği tesislere, yeni tasarlanan VIP kabinler kazandırmak için kolları sıvadı. Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, yapım çalışmalarını yerinde incelediği VIP aile kabinlerinin termal tesislerin gücüne güç katacağını söyledi.
Kabin sayısı 36'ya çıkıyor
Konuyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, geçtiğimiz hafta başlattıkları sondaj çalışmasını hatırlatarak, “Attığımız ilk adım, zengin termal kaynaklarıyla meşhur Ilıca'mızda yeni bir sondaj çalışması başlatmak olmuştu. Bir diğer adımımız ise, Ilıca Termal Tesislerimizdeki aile kabinlerine yönelik oldu” dedi.![](https://www.gazetepusula.net/images/files/2024/06/6666d43c48fa8.jpg)
Tesislerdeki aile kabini sayısının 18 olduğunu, yeni yapılan planlamayla bu sayının 36'ya çıkarılacağını açıklayan Başkan Akpunar, yeni aile kabinlerini VIP olarak tasarladıklarını ifade ederek, “Yeni aile kabinlerimiz, Ilıca Termal Tesislerimizin gücüne güç katacak” şeklinde konuştu.
"Turizme yeni bir boyut kazandırmış olacağız"
Sondaj işlemiyle eşzamanlı yürütülen çalışmaların kısa bir süre içerisinde tamamlanacağının altını çizen Başkan Akpunar, “Tesislerimizdeki yenileme ve modernizasyon çalışmamızın sonunda, hem konuklarımızın taleplerini fazlasıyla karşılamış, hem de termal turizme yeni bir boyut kazandırmış olacağız. Yeni aile kabinlerimizin de katkısı ile termal turizm ve sağlık turizmi entegrasyonunu çok daha süratli bir biçimde sağlamış olacağız. Ilıca'mıza, Aziziye'mize ve Erzurum'umuza şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Özlem İpek
![](https://www.gazetepusula.net/images/files/2024/06/6666c39fb5d7c.jpg)
Konuyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Aziziye Belediye Başkanı Emrullah Akpunar, geçtiğimiz hafta başlattıkları sondaj çalışmasını hatırlatarak, “Attığımız ilk adım, zengin termal kaynaklarıyla meşhur Ilıca'mızda yeni bir sondaj çalışması başlatmak olmuştu. Bir diğer adımımız ise, Ilıca Termal Tesislerimizdeki aile kabinlerine yönelik oldu” dedi.
![](https://www.gazetepusula.net/images/files/2024/06/6666d43c48fa8.jpg)
Tesislerdeki aile kabini sayısının 18 olduğunu, yeni yapılan planlamayla bu sayının 36'ya çıkarılacağını açıklayan Başkan Akpunar, yeni aile kabinlerini VIP olarak tasarladıklarını ifade ederek, “Yeni aile kabinlerimiz, Ilıca Termal Tesislerimizin gücüne güç katacak” şeklinde konuştu.
![](https://www.gazetepusula.net/images/files/2024/06/6666c3a37e664.jpg)
![](https://www.gazetepusula.net/images/files/2024/06/6666d74a00535.jpg)
Dürüst olun halk olarak daima yanınızda bulunuruz biz varsak siz siz varsaniz biz varız bu halkın ekmeğini malum partiler Gigi har vurup savurmayacaginiza eminiz
Baskanım ferah nahlesinin durumu çok kötü arıtma tesisleri çok berbat kokuyor evlerde dogalgaz yok şimdi köylere bile dogalgaz gitmiş ne yazikki merkezi bir ilçede bu durum hoş değil evlerimiz çok eski yıkılmak üzere lütfen bir an önce çözüm bulun
Sayin baskan,kabin sayisini artirmak guzel,ama yetmez.Öncelikle ilicanin kaplica suyunun sicakliginin artirilmasi şart.Tesisi ne kadar guzel yapsaniz da su sicakligi kaplica suyu degerlerinin altinda Biraz daha derin sondajla belki daha sicak bir su bulunursa gerisi kolay.Kolayliklar dilerim
Sayın başbakan bunlar güzel şeyler ama maalesef ilçemiz köy kalmış bu yakışmıyor
Aziziye yeniden refaha kavuştu.
Fen işleri atölyesinin yakınındaki sıcak su (ılıca) için de şöyle bir proje düşünülebilir -1-olimpik havuz -2- yaz aylarında kullanılmak üzere havuz etrafınada suni plaj Bölece Erzurumunda plajı olur tabiki gerekli tedbirler alınması şartıyla
Özellikle dadaşkentte bankalar gelsin otel yap çeşme ve yollara bak gençlere istihdam sağlayın
YOLUNUZ AÇIK OLSUN İNŞALLAH BAŞANIM ILACAMIZ ÇOK GERİDE KALDI SİZLERİN ÇOK DEYERİ PROJELERİYLE İLERİ TAŞIYACAĞIZ ALLAH KOLAYLIK VERSİN İNŞALLAH
Başkanımız çok ileri görüşlü ve vizyoner birisi. Göreve gelmeden önce aklında onlarca proje olduğu, projlere fizibil bakabildiğini anladık. İnşallah Ilıca ve dadaşkentte çok farklı projler göreceğiz. Başarılar